Stipe Miocic vs Junior dos Santos II na UFC 211!

Organizacja UFC potwierdziła rewanż na szczycie królewskiej kategorii - Stipe Miocic w swojej kolejnej obronie pasa zmierzy się z Juniorem dos Santosem na gali UFC 211!

Więcej o MMA w serwisie InTheCage.pl

Obaj zawodnicy po raz pierwszy spotkali się w klatce 13 grudnia 2014 roku na gali UFC on Fox 13. Wtedy żaden z nich nie miał pasa, a lepszy na pełnym 5-rundowym dystansie okazał się Junior dos Santos, wygrywając jednogłośną decyzją sędziów.

Od czasu tamtej walki, Stipe Miocic (16-2) wygrał cztery kolejne starcia. W każdej z nich nokautował swojego przeciwnika, począwszy od Marka Hunta, przez Andreia Arlovskiego, Fabricio Werduma któremu odebrał pas mistrzowski wagi cie, aż do Alistaira Overeema na UFC 203.

Częstotliwość walk Juniora dos Santosa (18-4) wynosiła z kolei jedną walkę na rok. W 2015 roku został znokautowany przez Alistaira Overeema, a na gali UFC w Zagrzebiu w 2016 roku powrócił w świetnej dyspozycji i wypunktował Bena Rothwella. "Cigano" walczyć miał na styczniowej gali ze Stefanem Struvem, jednak z powodu kontuzji Holendra, walka została odwołana.

Gala UFC 211 odbędzie się 13 maja w Dallas. Nie wiadomo jeszcze, czy ten pojedynek zostanie ustanowiony walką wieczoru.

Zobacz wideo

39 niezwykłych sportowych ciekawostek! [KLIKNIJ]