UFC. Jessica Andrade pokonała Hill na pełnym dystansie. Wielki powrót Koreańskiego Zombie

Imponująco zaczęła się karta główna gali w Houston. Jessica Andrade zdominowała na pełnym dystansie mistrzynię Invicta FC, Angelę Hill. Było to trzecie z rzędu zwycięstwo Brazylijki.

Od początku to Andrade parła do przodu wymieniając ciosy z Hill która bazowała głównie na kontrze. Brazylijka dążyła do klinczu, gdzie raczyła swoją rywalkę seriami krótkich acz treściwych ciosów.

W każdej z rund scenariusz wyglądał podobnie. Andrade napierała, Hill odgryzała się pojedynczymi ciosami. Była to już trzecia z rzędu wygrana Andrade, któa w rankingu zajmowała #5 miejsce. Przypomnijmy, wcześniej odprawiła przed czasem Jesice Pene oraz Joann Calderwood.

Porażka Grosso

Pełen dystans trwała także walka Felice Herrig z Alexą Grasso. Pojedynek nie należał do tych z gatunku elektryzujących. Była to pierwsza w karierze porażka Alexy Grasso. Pojedynek był dosyć wyrównany, jednak to Herrig okazała się lepsza w dwóch a nawet (u jednego z sędziów) trzech rund. Herrig od początku narzuciła swoje tempo pojedynku konsekwentnie rozbijając młodą Meksykankę.

W wywiadzie po walce Herrig wyzwała Page Van Zant oraz Michelle Waterson. Była to druga z rzędu wygrana Herrig i pierwsza porażka w karierze Grasso.

Koreański Zombie lepszy w walce wieczoru

Prawie cztery lata rozbratu z MMA to nic dla Koreańskiego Zombie! Chan Sung Jung potrzebował kilku minut by pozbyć się rdzy i fenomenalnym podbródkowym odciąć Dennisa Bermudeza.

Początek walki należał do Bermudeza który naruszył Junga kilkukrotnie. "Koreański Zombie" jednak potrafił to przetrwać, co pokazywał nie raz w swojej karierze i broniąc kilka prób obaleń Bermudeza przejął inicjatywę w walce co poskutkowało nokautem na Amerykaninie.

Chan Sung Jung wrócił po porażce z Jose Aldo która miała miejsce prawie 4 lata temu. Przerwa Koreańczyka była spowodowana służbą wojskową. Przypomnijmy że Koreańczyk w 2011 roku zdobył nagrodę za poddanie roku (Twiter na Leonardzie Garcii), zaś w 2012 za walkę roku (poddanie na Dustinie Poirierze).

Więcej o MMA przeczytasz na stronie InTheCage.pl

Zobacz wideo
Więcej o: