MMA. Zatrzymanie Michała Materli [WIDEO]

Michał Materla został zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze Policji. Wraz z zawodkimiem MMA zatrzymano jeszcze 20 innych osób. CBŚP opublikowało wideo z akcji.

- 21 członków zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym zatrzymali funkcjonariusze CBŚP. Grupa zajmowała się multiprzestępczością, a w szczególności przemytem kokainy z Aruby, haszyszu, jak też handlem tytoniem i nielegalnymi papierosami. W akcji zatrzymań wzięło udział 300 funkcjonariuszy Policji, którzy jednocześnie weszli do 40 miejsc w czterech województwach: zachodniopomorskim, dolnośląskim, mazowieckim i wielkopolskim. Wszyscy zatrzymani już usłyszeli zarzuty, a w stosunku do 18 osób Prokuratura Okręgowa w Poznaniu skierowała wnioski o tymczasowe aresztowanie - czytamy na oficjalnej stronie Centralnego Biura Śledczego Policji.

- W wyniku przeprowadzonych przeszukań na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli luksusowe samochody, ponad 117 tys. zł, 15, 5 tys. euro, zegarki i złoto. Na koncie jednego z podejrzanych zabezpieczono również 100 tys. zł na poczet przyszłych kar.

- Podejrzanym grozi do 15 lat pozbawienia wolności - napisano

Na stronie opublikowano wideo z akcji, na którym widać zatrzymanie gwiazdy polskiego MMA, Michała Materli.

Prokuratura: Trzy miesiące aresztu

Nieoficjalnie mówiono i pisano, że prowadząca śledztwo Prokuratura Okręgowa w Poznaniu wystąpiła do sądu z wnioskiem o trzymiesięczny areszt tymczasowy dla zawodnika, a sąd przychylił się do wniosku. - To prawda - mówi Magdalena Mazur-Prus. - Uznaliśmy, że dla zabezpieczenia właściwego toku postępowania niezbędnym warunkiem jest zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci izolacji podejrzanego. Przebywając na wolności mógłby on podejmować próby utrudniania postępowania - tłumaczy rzecznik prokuratury.

- Mógłby kontaktować się ze świadkami i z osobami, które są w sprawę zamieszane, a których personaliów jeszcze nie ustaliliśmy - wyjaśnia Mazur-Prus.

Obrońca Materli, Jakub Łysakowski, twierdzi, że decyzja o areszcie jest nieuzasadniona. - Oczywiście podejrzany za pośrednictwem swojego adwokata może złożyć zażalenie na postanowienie sądu - komentuje Mazur-Prus.

Piękne ring girls oczarowały publiczność podczas KSW 37! [ZDJĘCIA]

Więcej o: