Walka Jędrzejczyk kontra Kowalkiewicz w Polsce? Szef UFC tego chce!

Karolina Kowalkiewicz (10-0) pokonała Rose Namajunas (5-3) podczas gali UFC 201 i wyzwała na pojedynek mistrzynię wagi słomkowej, Joannę Jędrzejczyk. Prezydent UFC zdradził, że chciałby zorganizować tę walkę w Polsce.

- Nie jestem najlepsza na świecie, ale mogę wygrać z najlepszą. Czy Jędrzejczyk ma ze mną jakiś problem? Myślę, że po prostu się mnie boi - wypaliła po zwycięskiej walce Karolina Kowalkiewicz. Polka jest świadoma, że jej akcje, po zwycięstwie z trzecią zawodniczką rankingu w wadze słomkowej, poszły mocno w górę i może domagać się pojedynku o pas.

Poważnie słowa Kowalkiewicz potraktował wiceprezydent najbardziej prestiżowej federacji mma na świecie. - - To bardzo, bardzo realne. Porozmawiamy o tym we wtorek na spotkaniu władz UFC. Ale dla mnie taka walka miałaby ogromny sens. Takiej walki chcą kibice, taka walka ma ogromny potencjał reklamowy w mediach społeczniościowych - powiedział Dave Sholler.

Pytania na ten temat nie mógł uniknąć także sam prezydent UFC. Jego odpowiedź na pewno przypadła do gustu Karolinie Kowalkiewicz. - Ten pojedynek ma sens. Musimy to jeszcze spokojnie przemyśleć, ale chciałbym żeby pojedynek odbył się w Polsce. Zasłużyły na to - mówił Dana White. - Oczywiście widzę sens, aby do walki doszło w Nowym Jorku, ale wolę Polskę. W tym kraju uwielbiają ten sport - dodał White. Kontrowersyjny czeski rzeźbiarz przed Rio wpadł na dziwny pomysł. Wcześniej naśmiewał się między innymi z Polski [ZDJĘCIA]

Zobacz wideo

źródło: Okazje.info

Więcej o: