UFC 201. Kowalkiewicz: Jędrzejczyk się mnie boi. Zróbmy to! Polska siła kontra polska siła

- Nie jestem najlepsza na świecie, ale mogę wygrać z najlepszą. Czy Jędrzejczyk ma ze mną jakiś problem? Myślę, że po prostu się mnie boi - powiedziała po zwycięskiej walce Karolina Kowalkiewicz. Wiceprezydent UFC przyznał, że bardzo poważnie myśli o pojedynku dwóch Polek.

Karolina Kowalkiewicz (10-0) wygrała z Rose Namajunas (5-3) podczas gali UFC 201 w Atlancie. Według ekspertów, po tym zwycięstwie dostanie szansę walki o pas kategorii słomkowej (do 54 kilogramów) z mistrzynią, Joanną Jędrzejczyk.

To tych spekulacji na konferencji prasowej po walce Kowalkiewicz odniósł się Dave Sholler, wiceprezydent UFC ds. PR

- To bardzo, bardzo realne. Porozmawiamy o tym we wtorek na spotkaniu władz UFC. Ale dla mnie taka walka miałaby ogromny sens. Takiej walki chcą kibice, taka walka ma ogromny potencjał reklamowy w mediach społeczniościowych... - Sholler urwał w tym miejscu wypowiedź, bo po mikrofon sięgnęła Kowalkiewicz.

- Chcę walczyć z Joanną Jędrzejczyk. Jestem na to gotowa. Powiedziała, że nie jestem na jej poziomie, a ja myślę, że jestem wystarczająco dobra. Chcę z nią walczyć. Zróbmy to. Polska siła kontra polska siła!

Kowalkiewicz: Jędrzejczyk się mnie boi

Po tej deklaracji jeden z dziennikarzy spytał Kowalkiewicz o to, w jaki sposób mogłaby pokonać Jędrzejczyk.

- Jest bardzo dobrą zawodniczką, najlepszą na świecie, bardzo ją szanuję. Ja może nie jestem najlepsza, ale mogę pokonać najlepszą - odpowiedziała mu Polka

Potem padło kolejne pytanie od dziennikarza, który spytał, skąd płynie niechęć Jędrzejczyk do pomysłu walki z Kowalkiewicz.

- Twój bilans walk do 10-0. Jesteś niepokonana, dlaczego Joanna powiedziała, że nie jesteś na jej poziomie? Ma z tobą jakiś problem? - zapytał dziennikarz.

- Nie wiem. Myślę, że po prostu się boi - odpowiedziała mu Kowalkiewicz.

Jędrzejczyk zmasakrowała Penne i obroniła pas [DUŻE ZDJĘCIA]

Więcej o: