UFC w Berlinie. Jędrzejczyk obroniła mistrzowski pas. Efektowne zwycięstwo

Joanna Jędrzejczyk obroniła w Berlinie mistrzowski pas UFC (do 52 kg). Polka pokonała przed czasem Amerykankę Jessicę Penne.

Polska zawodniczka mistrzowskiego tytułu Ultimate Fighting Championship musiała bronić zaledwie trzy miesiące po jego zdobyciu. Popularna "JJ" pokonała w marcu, w amerykańskim Dallas Carlę Esparzę i zdobyła pas UFC (do 52 kg).

Wielu ekspertów twierdziło, że Penne nie ma z Polką większych szans, a walka w Berlinie jest swego rodzaju przetarciem dla Jędrzejczyk przed poważniejszą walką. Polska zawodniczka nie zamierzała jednak lekceważyć rywalki.

- Jestem czempionem, więc to normalne, że z góry traktuje się mnie jako faworytkę. Mimo wszystko uważam, że będzie to bardzo ciężka walka. Penne jest bardzo mocną i wymagającą przeciwniczką. Nie będzie to lekkie przetarcie. Walczę o obronę mistrzowskiego pasa. Takie pojedynki zawsze są bardzo trudne - mówiła Jędrzejczyk w rozmowie ze sport.pl.

Jędrzejczyk pierwszą rundę zaczęła efektownie - od kopnięć na twarz. Penne w odpowiedzi na stójkę polskiej zawodniczki starała się sprowadzić ją do parteru, a jak to się nie udawało to dociskała Polkę do siatki octagonu.

Po pierwszej rundzie było wiadomo, że Amerykanka odrobiła lekcję przed walką, ale później nie miała już nic do powiedzenia. Druga runda wyglądała jak egzekucja Jędrzejczyk na Penne. "JJ" najpierw wyprowadziła front kick, po którym ugięły się nogi Amerykanki. Polka przeszła do frontalnego ataku i obijała kolejnymi seriami ciosów twarz pretendentki. Komentatorzy pytali: "ile jeszcze wytrzyma Amerykanka".

Okazało się, że Penne to twarda zawodniczka i nie tak łatwo powalić ją na deski. Przetrwała drugą rundę, w której została rozbita. Cała jej twarz była we krwi, ale lekarze dopuścili ją do trzeciego starcia.

Polka - pewna już swego - zwolniła, jednak na minutę przed końcem znów zaatakowała, chcąc przypieczętować swoje zwycięstwo. Tym razem sędzia przerwał walkę. Musiał to zrobić, bo zdrowie Penne mogło mocno ucierpieć. Nie broniła się już prawie wcale Amerykanka, a Jędrzejczyk wyprowadzała kolejne serie ciosów na twarz i korpus swojej rywalki.

Wola walki Penne nie wystarczyła. Joanna Jędrzejczyk obroniła mistrzowski pas UFC wagi słomkowej, wygrywając przed czasem.

Takim to dobrze! Sportowcy na wakacjach

źródło: Okazje.info

Więcej o: