MMA. USA kupiły Jędrzejczyk. Ronda Rousey gratuluje naszej mistrzyni

"To była najłatwiejsza walka Polki w UFC" - pisze Brett Okamoto z ESPN o zwycięstwie Joanny Jędrzejczyk nad Carlą Esparzą w pojedynku o tytuł mistrzyni w wadze słomkowej (do 52 kg). W Dallas Polka pokonała Amerykankę przez techniczny nokaut w drugiej rundzie. Gratulacje wojowniczce z Olsztyna złożyła już wielka gwiazda MMA Ronda Rousey. "Mam nadzieję spotkać cię w przyszłości" - odpowiedziała Jędrzejczyk.

Wspaniałe, bezdyskusyjne zwycięstwo Jędrzejczyk było jej trzecim odkąd walczy w UFC (a dziewiątym w dziewiątej walce w MMA). Komentatorzy są pod wrażeniem umiejętności Polki, która zniszczyła Amerykankę seriami ciosów na twarz. W ocenie walki najczęściej pojawiają się stwierdzenia, że Jędrzejczyk rozbiła i zniszczyła broniącą tytułu rywalkę.

Narodziny gwiazdy

Dużo uwagi po 185. gali UFC Polce poświęca Ariel Helwani. Kanadyjczyk jest jednym z najlepszych na świecie dziennikarzy zajmujących się MMA. Naszą zawodniczkę chwali zarówno za to, co prezentuje ona w oktagonie, jak i poza nim. "Niewiarygodne. Jednostronna walka" - pisał tuż po walce na Twitterze, gdzie obserwuje go ponad 250 tys. osób. A gdy Jędrzejczyk przemawiała po zwycięstwie, zauważał, że jest bardzo emocjonalna i potrafi rozstać się z kamerą. "Jej panowanie powinno być zabawne" - stwierdził, ogłaszając przy tym narodziny nowej gwiazdy.

Ronda w przyszłości

Podobnie myśli chyba Ronda Rousey. Dwa tygodnie temu niepokonana Amerykanka wygrała kolejną obronę pasa w wadze koguciej (do 61 kg) - w 14 sekund. Teraz, gratulując naszej nowej mistrzyni, wspomniała o skradaniu widowiska panom. "Motywację czerpię od najlepszych" - odpowiedziała Jędrzejczyk. I dodała, że byłą wicemistrzynię świata i brązową medalistkę igrzysk olimpijskich w judo ma nadzieję w przyszłości spotkać. Ciekawe, czy miejscem tego spotkania według Polki miałaby być "klatka".

Europa dopiero po raz trzeci

Na wielkie rzeczy w wykonaniu Polki swoim fanom radzi się szykować oficjalna strona UFC. "Lepiej uczcie się, jak pisać i mówi Joanna Jędrzejczyk. Właśnie została dopiero trzecim w historii wojownikiem z Europy, który zdobył tytuł" - pisze. Przed Polką mistrzami UFC z naszego kontynentu byli tylko Holender Bas Rutten i Białorusin Andrej Arłouski.

Zobacz wideo

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.