MMA. Legenda federacji UFC kończy karierę ze złamanym piszczelem [ZDJĘCIA]

Potworną kontuzją skończyła się główna walka wieczoru podczas gali UFC 168 w Las Vegas. Najwybitniejszy zawodnik MMA wszech czasów Anderson Silva po raz pierwszy wychodził do walki w roli pretendenta, próbując się zrewanżować Chrisowi Weidmanowi za sensacyjną porażkę z początku lipca. Brazylijczyk podczas próby kopnięcia złamał sobie nogę, co najprawdopodobniej zakończyło jego bogatą karierę.

To była szczególna gala. Po pierwsze, po raz pierwszy w historii kibice za oceanem musieli wydać aż 60 dolarów w systemie PPV. Po drugie, była to najpewniej ostatnia gala, podczas której walczył Silva. Brazylijczyk jest rekordzistą najbardziej prestiżowej na świecie federacji UFC, w której aż dziesięć razy z rzędu bronił tytułu mistrza wagi średniej. Jego seria szesnastu wygranych z rzędu zakończyła się 6 lipca, gdy przegrał z Weidmanem przez nokaut.

Silva marzył o rewanżu, jednak już w pierwszej rundzie champion krótkim prawym sierpem w zwarciu w ucho przewrócił "Pająka" na matę. W parterze Weidman poprawił kilkoma młotkami z góry i zamroczony Brazylijczyk instynktownie przykleił się do niego. Przetrwał kryzys, ale już do końca rundy leżał na plecach i bronił się przed szaleńczymi atakami obrońcy tytułu.

Silva dużo lepiej rozpoczął drugie starcie. Gdy wydawało się już, że łapie wiatr w żagle, w 76. sekundzie zaatakował niskim kopnięciem lewą nogą. Weidman zablokował tę próbę swoim kolanem tak niefortunnie dla Andersona, że ten połamał sobie nogę. Otwarte złamanie widać było dokładnie na powtórkach. Piszczel nie wytrzymał i najwybitniejszy zawodnik MMA w historii prawdopodobnie zakończy karierę. Kontuzja wyglądała bowiem strasznie i wyeliminuje go na długo.

Tymczasem Brazylijczyk ma już 38 lat, a przed walką przyznał, że próba odzyskania utraconego tytułu to dla niego idealna szansa na zakończenie kariery. Wszystko wskazuje jednak na to, że Anderson Silva nie będzie mógł odejść jako wciąż urzędujący mistrz UFC.

Wszystko o MMA - znajdziesz na Sporty-Walki.org ?

Więcej o: