MMA. Mamed Chalidow podpisał kontrakt z UFC? "Bullshit!"

Mamed Chalidow podpisał kontrakt z UFC - donosi czeczeński portal Chechencenter.info. Jeśli informacja okazałaby się prawdziwa, byłaby to prawdziwa rewelacja dla wszystkich miłośników sportów walki w naszym kraju. UFC to największa organizacja MMA na świecie. Szkopuł w tym, że Martin Lewandowski, współwłaściciel organizacji KSW, w której od dawna walczy Chalidow, nie potwierdza tej informacji

Zostań adminem profilu Sport.pl na Facebooku [KONKURS]

W internecie informacja wywołała niemałe poruszenie. Rewelacje dotyczące Chalidowa i UFC podał również portal Fightlinker.com. Co więcej, na anglojęzycznej odsłonie Wikipedii, pod hasłem "UFC", pojawiło się jego nazwisko w rubryce "Ostatnio zakontraktowani zawodnicy". Obok polskiego wojownika czeczeńskiego pochodzenia kontrakt z największą organizacją Mieszanych Sztuk Walki na świecie miał podpisać również inny zawodnik rodem z Czeczenii Adam Khaliev.

Gdyby informacja okazała się prawdą, byłaby to znakomita wiadomość dla wszystkich fanów sztuk walki w naszym kraju. Chalidow jest uważany za zdecydowanie najlepszego zawodnika MMA w Polsce i cieszy się ogromną popularnością. Walki w turniejach UFC mogłyby przynieść mu sławę na całym globie. W kategorii półciężkiej, w której walczy, mistrzem jest obecnie Brazylijczyk Anderson Silva nazwany przez szefa UFC Dana White'a "najlepszym artystą MMA w historii".

Chechencenter.info podaje, że Chalidow dostanie szansę wzięcia udziału w trzech pojedynkach pod szyldem UFC.

Szkopuł w tym, że Martin Lewandowski, założyciel i współwłaściciel organizacji KSW, dla której obecnie walczy Chalidow, napisał na twitterze, że te wszystkie informacje to "bullshit" (brednie). "Robią sobie ekstra PR tylko nie zdają sobie sprawy, jak mało wiarygodni przez to się okazali!" - dodał we wpisie dotyczącym rewelacji czeczeńskiego portalu.

Jeśli mamy wybierać, zdecydowanie bardziej wierzymy szefowi KSW. Choć informacje czeczeńskich mediów brzmią rewelacyjnie, traktujemy je raczej jako niespełnione (jeszcze) pragnienia. W Chalidowa w UFC naprawdę uwierzymy dopiero wtedy, kiedy zobaczymy oficjalną informację. A póki co wiadomo jedno - 1 grudnia w Warszawie Chalidow powalczy na 21. gali KSW z Holendrem Melvinem Manhoefem.

Ale im częściej nazwisko Chalidowa będzie łączone z UFC - tym lepiej.

Więcej o: