MMA. Chalidow otrzymał ofertę od UFC

Najlepsza na świecie federacja mieszanych sztuk walki - amerykańska UFC jest zainteresowana podpisaniem kontraktu z walczącym dotychczas głównie w polskiej KSW Mamedem Chalidowem. Przedstawiciele UFC wysłali już wstępną ofertę do menedżerów zawodnika.

- Faktycznie, jestem już po rozmowie z Joe Silvą, "matchmakerem" UFC. () Joe zna Mameda bardzo dobrze. Wie, z kim walczył, wie, w jaki sposób walczył i jest zainteresowany jego obecnością na gali UFC. Rozmawialiśmy na temat długości kontraktu dla Khalidova, ilości walk w roku, kwestii sponsorskich i marketingowych. - powiedział w rozmowie z wp.pl współwłaściciel KSW i menadżer Khalidova, Martin Lewandowski .

- Joe zna Mameda bardzo dobrze. Wie, z kim walczył, wie, w jaki sposób walczył i jest zainteresowany jego obecnością na gali UFC. To nie ulega najmniejszej wątpliwości - dodał agent polskiego wojownika czeczeńskiego pochodzenia.

Teraz z warunkami kontraktu ma się zapoznać Khalidov i dopiero, gdy już to zrobi, będzie można rozpocząć negocjacje. Jak mówi Lewandowski, pod względem finansowym oferta zza oceanu jest zdecydowanie mniej atrakcyjna od polskiej, ale sprawa nie jest zamknięta i wciąż jest szansa na lepszy kontrakt.

Chalidow po KSW: Chcę walczyć w UFC

- Proszę szefów KSW oraz moich menedżerów o załatwienie mi walki na gali UFC. Chcę spróbować swoich sił w USA i godnie reprezentować Polskę! - powiedział po swoim ostatnim pojedynku Chalidow. Czy urodzony w Czeczenii zawodnik ma szansę na karierę za oceanem? Na pojedynek z niepokonanym od ponad sześciu lat mistrzem z Brazylii Chalidow nie ma na razie szans .

Wszystko o MMA i nie tylko - znajdziesz na Sporty-Walki.org ?

Więcej o: