Polka została mistrzynią Europy! Wielki sukces

Wielki sukces polskiej kajakarski Doroty Borowskiej! Na rozgrywanych w węgierskim Szeged mistrzostwach Europy Polka została mistrzynią. W finale w jedynce kanadyjek na 200 metrów zajęła pierwsze miejsce. Wyprzedziła Hiszpankę Anitę Jacome oraz Białorusinkę Julię Trushkinę.

- Debiutantka Dorota Borowska czwarta w olimpijskim sprincie kanadyjkarek na 200 metrów. Zapamiętajcie to nazwisko. Już warto, bo medal olimpijski uciekł o zaledwie śmieszno-straszne 0,08 s. A przyszłość będzie należała do tej dziewczyny - pisał w sierpniu 2021 Łukasz Jachimiak ze Sport.pl i nie pomylił się.

Mistrzostwa Europy w kajakarstwie. Złoty medal Polki

W niedzielę, 16 maja Dorota Borowska w węgierskim Szeged osiągnęła kolejny wielki sukces w karierze.  Polka do dwóch srebrnych krążków mistrzostw Europy (dwa srebrne w dwójce z Sylwią Szczerbińską na 200 i 500 m) dorzuciła złoty medal w jedynce kanadyjek na 200 metrów.

Borowska w finale C1 na 200 metrów od samego wyścigu pokazywała się ze świetnej strony. Z metra na metr rozwijała coraz większą prędkość i na finiszu wyprzedziła Hiszpankę Anitę Jacome (o 0,94). Trzecie miejsce zajęła startująca pod neutralną flagą Białorusinka - Julia Trushkina (strata 1,39).

Borowska ukończyła rywalizację z czasem 46, 322, Jacome z wynikiem 47,262, a Trushkina z 47,712.

Polska kajakarska po przekroczeniu linii podniosła do góry rękę w geście zwycięstwa.

Dorota Borowska urodziła się 27 lutego 1996 roku w Nowym Dworze Mazowieckim. Od kilku lat występuje w zawodach kanadyjek. Do jej największych sukcesów należy zdobycie wicemistrzostwa świata i Europy oraz wywalczenie brązowego medali igrzysk europejskich.

Celem 28-letniej kajakarki będzie teraz wywalczenie złota na igrzyskach olimpijskich. Te zawody rozpoczną się 26 lipca i potrwają do 11 sierpnia 2024 roku. Tegoroczna impreza odbędzie się w Paryżu.