Jesteśmy mistrzami świata. Brawo, brawo. Złota Polska

Polska czwórka podwójna wywalczyła w Czechach tytuł mistrzów świata w wioślarstwie. Biało-czerwoni kilka tygodni temu zdobyli srebro mistrzostw Europy, a teraz okazali się najlepsi.

Znakomicie ułożyła się dla polskiego wioślarstwa sobota podczas mistrzostw świata w czeskich Racicach. Czwórka podwójna w składzie: Fabian Barański, Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup i Dominik Czaja zdobyła złoty medal.

Zobacz wideo Lewandowski wrócił do domu. Reakcja kibiców podzielona

Złoty medal jedynym sukcesem Polaków na MŚ

Początkowo rywalizacja była zacięta, ale po 1000 m Polacy już prowadzili. Pierwszego miejsca nie oddali już do samej mety. Biało-czerwoni wyprzedzili Brytyjczyków o 0,89 sekundy, a trzecie miejsce zajęli Włosi.

To kolejny w tym roku sukces naszej czwórki w tym roku. Podczas niedawno rozegranych mistrzostw Europy Polacy zdobyli srebro. Wówczas przegrali tylko z Włochami. W ramach zmagań Pucharu Świata nasi zawodnicy zajęli też trzecie i pierwsze miejsce. Warto jednak zauważyć, że w trakcie sezonu skład nieco się zmieniał.

To pierwszy medal wywalczony przez polską osadę podczas tegorocznego czempionatu. I jednoznacznie można powiedzieć, że więcej krążków nie będzie. A to dlatego, że zmagania dobiegną końca w niedzielę, a żadnej z naszych osad nie udało się zakwalifikować do finału A.

W sobotnich finałach w Racicach pozostałe polskie załogi wystąpiły tylko w finałach B. Adam Woźniak i Michał Szpakowski zajęli czwarte miejsce (10. w ogólnej klasyfikacji) w dwójce bez sternika, a na trzeciej pozycji finiszowała czwórka bez sternika w składzie: Łukasz Posyłajka, Piotr Juszczak, Mikołaj Burda oraz Mateusz Wilangowski.

Więcej o:
Copyright © Agora SA