Olimpijczyk, dwukrotny mistrz świata oskarżony o zabójstwo. "Ja tego po prostu nie rozumiem"

Matthias Ungemach, dwukrotny mistrz świata w wioślarstwie i niemiecki olimpijczyk został oskarżony o zabójstwo 66-letniego mężczyzny w Sydney - informuje "Sydney Morning Herald".

Tym 66-letnim mężczyzną był Antonio Plati, który 22 lutego - jak informuje "Sydney Morning Herald" - został znaleziony na poboczu drogi z poważnymi obrażeniami. Zmarł później w szpitalu. Według ustaleń policji to właśnie Matthias Ungemach miał potrącić mężczyznę, a później nie zatrzymać się, by udzielić poszkodowanemu pomocy.

Zobacz wideo Igrzyska w Tokio przełożone. "Słuszna i odpowiedzialna decyzja"

"Ja tego po prostu nie rozumiem"

- Cały cas nie mogę w to uwierzyć, że zostawił kogoś nieprzytomnego, potrzebującego i odjechał. Niech powie, dlaczego tak postąpił. Ja tego po prostu nie rozumiem - mówił "Sydney Morning Herald" Anthony Monteleone, siostrzeniec Platiego.

Ungemach, który w 1990 i 1991 roku zdobywał dla wioślarskiej reprezentacji Niemiec złote medale mistrzostw świata, startując w konkurencji czwórek i ósemek, od lat mieszka z rodziną w Australii. Pracuje tam na stanowisku dyrektora w jednym z klubów wioślarskich. Na razie został zwolniony za kaucją. Przed sądem ma stawić się 2 września.

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: