Wioślarstwo. Nie żyje Maximilian Reinelt, mistrz olimpijski z Londynu

30-letni wioślarz Maximilian Reinelt nie żyje. Mistrz olimpijski z Londynu zasłabł podczas biegania na nartach w szwajcarskim St. Moritz.
Zobacz wideo

Niemcy są pogrążone w smutku po śmierci Maximiliana Reinelta, mistrza olimpijskiego w wioślarstwie. 30-latek biegał w sobotę amatorsko w szwajcarskich górach. Jak informuje niemiecki "Bild", Reinelt w pewnym momencie zasłabł na trasie i zmarł. Nie wiadomo wciąż, co było przyczyną jego śmierci. - Dowiedzieliśmy się o tym w poniedziałek rano. Jesteśmy zszokowani. Nie możemy w to uwierzyć - mówił Richard Schmidt, były kolega Reinelta z wioślarskiej reprezentacji Niemiec

Maximilian Reinelt zdobył dwa medale olimpijskie

Trzy lata temu Maximilian Reinelt zakończył karierę sportową i poświęcił się karierze naukowej. Rozpoczął studia medyczne w Bochum, na praktykę lekarską przeniósł się do Ulm. W przyszłym tygodniu planował wyjechać w roli lekarza reprezentacji z niemiecką kadrą wioślarzy do lat 23 na zgrupowanie do Hiszpanii.

Reinelt należał do niemieckiej ekipy, która wywalczyła na igrzyskach dwa medale olimpijskie w zawodach wioślarskich ósemek: złoto w Londynie w 2012 roku oraz srebro w Rio de Janeiro cztery lata później. Ponadto dwukrotnie zdobył tytułu mistrza świata (2010 i 2011) oraz czterokrotnie tytuł mistrza Europy (2010, 2013, 2014 i 2015).