Kobiety w pokerze. Nie ulegaj pozorom

- Są słodkie. Jak z nimi gramy, to przestajemy czasem myśleć, że mogą być drapieżne przy stole. A one to wykorzystują - powiedział Sport.pl Gus Hansen, członek elitarnego Team Full Tilt, czyli grupy najlepszych i najbardziej utytułowanych pokerzystów na świecie. A mówił o kobietach, których przy pokerowych stołach pojawia się coraz więcej. - I średnio grają lepiej od mężczyzn. W dalszym ciągu to nas jest więcej, ale kiedy już gram z kobietą, to wiem, że będzie ciężko - dodał Duńczyk. Sport.pl przedstawia czołowe pokerzystki świata.

Lynette Chan - pokerowe Ferrari

Przed wejściem do pokerowego świata Lynette była kierownikiem ds. marketingu luksusowych firm samochodowych, włączając w to Ferrari oraz Mercedesa. Uważa, że to doświadczenie oraz umiejętność utrzymania jej markowego wizerunku słodkiej osoby, nawet podczas twardej gry z najbardziej agresywnymi przeciwnikami, pomogły jej jako kobiecie odnieść sukces w zdominowanej przez mężczyzn grze.

Kiedy nie zasiada przy stole pokerowym, Lynette pracuje jako aktorka i czasem jako modelka. Jest reprezentowana często przez prestiżowe agencje talentów w Los Angeles i brała udział w kilku krajowych wydaniach oraz filmach. Nie ma jednakże żadnych planów, aby przejść całkowicie do świata rozrywki. Poker jest i pozostanie jej głównym celem.

Więcej o Lynette i pozostałych pokerzystkach można poczytać na stronie fulltiltpoker.net. Tam też można spróbować swoich sił i zagrać z nimi online.

Erica Schoenberg - uroda się przydaje, czyli Poker Babe

Erica może nie jest już dłużej zawodową modelką (a była nią przez kilka dobrych lat), ale nie oznacza to, że nie zarabia pieniędzy dzięki swojemu wyglądowi przy pokerowym stole. Podczas gdy wielu przeciwników wpatruje się w Ericę, ona każe im płacić za ich roztargnienie, zabierając ich żetony. Od wczesnych lat Erica wykazywała naturalny talent do liczb i logiki, wygrywając tytuł mistrza matematycznego w swoim rodzinnym mieście Akron w stanie Ohio i odnosząc regularne, miażdżące zwycięstwa w rodzinnych grach w karty. Mimo że dorastając grywała w wiele różnych gier, to właśnie blackjack stał się jej pasją. Teraz Erica Schoenberg gra online w serwisie Full Tilt Poker.

Kristy Gazes - ćwierć wieku pasji

Kristy to zwyciężczyni turnieju 'FullTiltPoker.Net Championship at Wynn Las Vegas'. Urodziła się w Torrance, Kalifornia i jak wiele innych osób z LA, rozpoczęła swoją karierę w przemyśle rozrywkowym zaraz po ukończeniu szkoły. Mimo że podobała jej się rola dokumentarzystki, zainteresował ją poker, a reszta, jak mówi, to już historia. W pokera gra już od 25 lat!

Beth Shak - kobieta wielu talentów

Do licznych talentów Beth należy zaliczyć grę w pokera. Kiedy nie troszczy się o rodzinę lub nie prowadzi wielu interesów, często można ją znaleźć, gdy buduje stos żetonów przy stołach turniejowych. Chociaż Beth gra w pokera niewiele ponad trzy lata, udało jej się zrobić silne wrażenie. W zaledwie drugim turnieju na żywo, Beth ukończyła na ósmym miejscu w kobiecym turnieju World Series of Poker 2005. W 2006 r. ponownie zdobyła nagrodę pieniężną i potwierdziła przysłowie "do trzech razy sztuka", kiedy w 2007 r. utorowała sobie drogę do zwycięstwa, pokonując 827 graczy i zdobywając drugie miejsce i ponad 328 000$w turnieju No-Limit Hold ?em 3000$. W życiu codziennym Beth jest oddaną matką, utalentowaną kobietą interesu i aktywnym filantropem. W czasie pomiędzy turniejami pracuje nad rozwojem linii odzieży sygnowanej jej nazwiskiem oraz zbiera pieniądze na cele charytatywne, szczególnie dla szpitala dziecięcego z programu Pennsylvania's Palliative Care.

Cyndy Violette - czyli żadna tam pokerowa lala

Cyndy Violette nie jest po prostu zwykła "pokerową lalką". Wywodzi się ze starej szkoły pokera i brała udział w grze na długo przed tym, zanim poker stał się modny. Urodzona w Queens, Nowy Jork, w wieku 12 lat Cyndy wraz z całą rodziną przeprowadziła się do Las Vegas. Po raz pierwszy zachwyciła się tą grą, grając ze swoim wujkiem przy kuchennym stole. Kilka lat później pełnoletnia Cyndy podjęła pracę w lokalnym kasynie jako rozdająca blackjacka i pokera, cementując w ten sposób swoje zainteresowanie grą W 1984 r., Cyndy zagrała w turnieju Lake Tahoe kończąc na płatnej pozycji. To doświadczenie upewniło ją, że to jest odpowiedni czas na przejście na zawodowstwo i zapewniło pieniądze na rozpoczęcie z odpowiednim bankrollem. No i się zaczęło. Cyndy dzieli obecnie czas pomiędzy Las Vegas a Los Angeles, gdzie regularnie wygrywa najtrudniejsze na świecie gry ringowe. Kiedy nie ma jej przy stole, można ją znaleźć projektującą własną linię odzieży inspirowanych pokerem i przedmioty motywujące.

Karina Jett - jaka matka taka córka

W przypadku Kariny Jett poker jest grą rodzinną. Jej matka odnosiła sukcesy w siedmiokartowym pokerze Stud i od dzieciństwa uczyła ją pokerowej strategii. Jej mężem jest natomiast profesjonalista Full Tilt Poker Chip Jett, jeden z najlepszych na świecie graczy turniejowych. Nic zatem dziwnego, że Karina została jedną z najlepszych kobiet grających w pokera. W college'u Karina studiowała politologię i nigdy nawet nie zastanawiała się nad zarabianiem na życie zawodową grą w pokera. Los rozdał jej inne karty, gdy Karina otrzymała telefon od matki z prośbą o pomoc w prowadzeniu interesu rodzinnego w Las Vegas. Po przeprowadzce Karina przypadkiem spotkała kilku starych znajomych pokerzystów i wkrótce zaczęła grać co tydzień w lokalnych kasynach. Zdawszy sobie sprawę, że ma naturalne zdolności do gry w pokera, Karina wykorzystała swój talent, aby wspomóc swoją rodzinę. W myśl porzekadła 'jaka matka taka córka', Karina rozpoczęła swoją zawodową karierę pokerzystki od gry w siedmiokartowego pokera Stud. Wkrótce jednak rozpoczęła grę w No-Limit Hold'em, która stawała się coraz bardziej popularna, a pule nagród rosły. Od czasu tej zmiany, życie Kariny stało się bogatsze na wiele sposobów, włączając to poznanie jej męża Chipa.

Annette Obrestad - legendarna 'Annette_15'

Annette Obrestad, lepiej znana pod swoim internetowym pseudonimem 'Annette_15' jest żywą legendą pokera online. Zaczynając od zera, zgromadziła ogromny budżet i wygrała miliony dolarów, dominując w grach dzięki niezwykle agresywnemu stylowi gry. Obrestad urodziła się i wychowała w Stavanger w Norwegii. Początkowo zajmowała się zupełnie inną grą - kręglami. Kiedy oglądała turniej kręglowy w telewizji, zobaczyła nad jednym z torów reklamę pokera online. Od razu założyła konto - a reszta jest historią. Obrestad nadal dominuje w świecie pokera online, ale w ostatnim czasie zaczęła także podbijać gry na żywo i ma już na swoim koncie naprawdę imponujące wyniki.

Jennifer Harman - jedyna taka pokerzystka

Jennifer Harman jest jedyną kobietą na świecie, która wygrała dwie bransolety World Series of Poker (WSOP) w turniejach otwartych. Uzyskała nagrody pieniężne w 12 turniejach World Poker Tour (WPT) i 22 wydarzeniach WSOP, docierając do 6 stołów finałowych i zdobywając 2 bransolety. Jest jedną z najbardziej szanowanych graczek w branży i zdobyła łącznie w turniejach ponad $2,2 miliona. Gdy nie gra w pokera, angażuje się intensywnie w działalność dobroczynną. W 2006 roku założyła organizację Creating Organ Donation Awareness (CODA - Uświadamianie na rzecz oddawania organów) po tym, jak otrzymała drugą nerkę od dawcy.