Agnieszka Radwańska znów z zagraniem roku. 82 procent głosów na akcje Polki [WIDEO]

Po raz piąty z rzędu Agnieszka Radwańska wygrała głosowanie kibiców na zagranie sezonu. W finałowej czwórce aż dwie akcje były Polki.
Agnieszka Radwańska Agnieszka Radwańska JASON DECROW/AP

Zwycięskie zagranie z Wuhan

WTA wyróżniło dziesięć pięknych uderzeń. Później podzieliło je na dwie grupy, po pięć akcji w każdej. Do finałowej fazy fani wybrali po dwie. Zagrania Radwańskiej z Sydney rywalizowały z akcjami Darii Kasatkiny z Toronto oraz Caroline Wozniacki z turnieju w Miami.

W głosowaniu kibiców Radwańska zmiotła rywalki. W sumie na jej obie akcje oddano 82 procent głosów. Zwyciężyło zagranie z Wuhan, które przypadło do gustu aż 52 procent głosujących.

Agnieszka Radwańska Agnieszka Radwańska LUIS M. ALVAREZ/AP

Radwańska wygrała w 2016 roku

Tak prezentowało się wówczas podium (w nawiasie procent głosów)

1. Agnieszka Radwanska: Indian Wells (62%)
2. Simona Halep: Montréal (21%)
3. Kirsten Flipkens: Seoul (10%)

A to były najlepsze zagrania roku:

Agnieszka Radwańska Agnieszka Radwańska WONG MAYE-E/AP

Polka w przeszłości wielokrotnie już zachwycała

Polka przegrała pierwszego seta 3:6 w starciu z Robertą Vinci, jednak po seriach znakomitych zagrań powoli odrabiała straty. Finalnie po godzinie i 51 minutach krakowianka pokonała Włoszkę 3:6, 6:2, 6:3. Tu nie ma co opowiadać, to trzeba zobaczyć.

Triumfująca Agnieszka Radwańska Triumfująca Agnieszka Radwańska JOSEPH NAIR/AP

Radwańska wygrała ten konkurs w 2015 roku

42 procent kibiców za najpiękniejsze zagranie 2015 roku uznało akcję Radwańskiej z wygranego przez nią turnieju WTA Finals. Palce lizać! Polka została wyróżniona w ten sposób po raz trzeci z rzędu!

Agnieszka Radwańska i Jekaterina Makarowa Agnieszka Radwańska i Jekaterina Makarowa MARK J. TERRILL/AP

Zagranie marca 2015 roku

Polka otrzymała 40 proc. głosów internautów (wcześniej WTA wybiera pięć nominowanych zagrań) za uderzenie, którym popisała się w trzeciej rundzie turnieju w Miami w wygranym meczu z Rumunką Iriną-Camelią Begu (31.) 6:2, 4:6, 6:2.

'Udowodniła, dlaczego jednym z wielu jej pseudonimów jest 'czarodziejka'. Potrafi zagrać w naprawdę niesamowity sposób i przetrwać maratońskie wymiany' - czytamy na oficjalnej stronie WTA. Radwańska najpierw zagrała efektownego loba, a potem popisała się zagranym forehandem w poprzek kortu i do tego nad głową rywalki.

Agnieszka Radwańska Agnieszka Radwańska MARK BAKER/AP

Najlepsze zagrania Radwańskiej w 2014 r.

Spece z WTA doskonale wiedzą, że Radwańska to zawodniczka, z której fenomenalnych zagrań składa się całe kompilacje. Oto i najlepsze uderzenia Polki z 2014 r.

Zagrania roku 2013 i 2014 r.

Radwańska swoimi uderzeniami wygrała też wśród Internautów głosowanie na pojedyncze, najlepsze zagrania lat 2013 i 2014! Oto właśnie one, wydestylowana perfekcja!

Więcej o: