Robert Kubica wrócił na tor i pobił rekord okrążeń. Cały świat pisze o Polaku

Robert Kubica zakończył pierwszy dzień testów na torze w Abu Zabi, które zdecydują o tym, czy podpisze kontrakt z Williamsem. Polak pobił rekord okrążeń w porannej sesji, przejechał ich ponad 100. O jego testach pisze cały sportowy świat.

Wsparcie polskich kibiców


Zadowolony KubicaWyjazd Kubicy na tor


Testy Kubicy najważniejsze

Hiszpański "AS" nazwał testy Kubicy najważniejszym wydarzeniem dnia.

Za to "Sky Sports" pisze o "obrazkach, na które wszyscy czekaliśmy". - Wyjazd Kubicy na tor jest najważniejszym wydarzeniem, mimo że po raz ostatni w tym roku na torze pojawią się również Lewis Hamilton, Fernando Alonso i Daniel Ricciardo - piszą Brytyjczycy.

- Wielka polska flaga przygotowała Roberta Kubicę w boksie Williamsa. To dla niego decydujący test. Jeśli będzie wystarczająco szybki to kierownica za którą do niedzieli zasiadał Felipe Massa będzie jego - napisała "La Gazzetta dello Sport".

Duży tekst o Polaku przygotował z okazji testów niemiecki FAZ. - Kubica był uznawany za ogromny talent. Ale wtedy niemal stracił rękę w wypadku. Teraz jest bliski niesamowitego powrotu do F1 - piszą Niemcy cytując m.in. mistrza świata z 2016 roku Nico Rosberga, który nazwał Polaka "geniuszem".

Kubica najpopularniejszy

Testy Kubicy były od rana najchętniej dyskutowanym tematem na Twitterze.


Robert Kubica Robert Kubica PRZEMEK WIERZCHOWSKI

"Jesteśmy zadowoleni"

- Nieważne co wydarzy się w najbliższych tygodniach. Dobrze znowu widzieć Kubicę za kierownicą bolidu F1. Zachodzenie w głowę i myślenie o tym, co by było, gdyby nie wypadek, nie ma sensu. Taka sytuacja się zdarzyła i nikt tego nie zmieni. Jesteśmy zadowoleni z twojego powrotu Robert. Nieważne ile czasu to zajęło - pisze holenderski "GP Update".

Kubica jednym z ludzi dnia

Hiszpański Eurosport wybrał Kubicę jednym z ludzi dnia!