MMA - sport drugiej szansy. Tu przychodzą gwiazdy boksu, zapasów, judo i ....aktorzy

Piotr Świerczewski, były reprezentant Polski, podczas transmisji z gali Konfrontacji Sztuk Walki 15 w sobotę, nie wykluczył, że sam w przyszłości mógłby spróbować swoich sił w tym sporcie. Nie byłby pierwszą sławą z innej dziedziny, która wkroczyłaby w świat MMA.

Mariusz Pudzianowski

Z polskich celebrytów w MMA najsłynniejszy jest na pewno jest Mariusz Pudzianowski. Były strongman stoczył w klatce 4 walki. Zadebiutował w grudniu 2009 r., pokonując Marcina Najmana.

Ray Mercer - były mistrz świata w boksie

Urodzony w 1961 r. Ray Mercer to były mistrz olimpijski wagi superciężkiej w boksie (w 1988 r.). Po przejściu na zawodowstwo w 1991 r. został mistrzem świata wagi ciężkiej federacji WBO. Wygrał wtedy z niepokonanym wcześniej Włochem Francesco Damianim. Ostatnią wielką walkę bokserską o mistrzostwo świata stoczył w 2002 r. z Władimirem Kliczką, przegrał przez techniczny nokaut w szóstej rundzie.
W MMA zadebiutował w 2009 pokonując w pierwszej walce byłego mistrza UFC - Tima Sylvię.

Herschel Walker - gwiazda NFL


Herschel Walker to była gwiazda NFL. Grał na pozycji running backa. W styczniu 2010 r. zadebiutował w wieku 48 lat w MMA w gali organizacji Strikeforce. Swojego rywala - Grega Nagy'ego pokonał przed czasem.

James Toney - były mistrz świata w bokskie


James Toney był mistrzem świata trzech kategorii - średniej, półciężkiej i junior ciężkiej. W styczniu 2010 r. wystąpił w gali UFC i przegrał przed czasem ze sławą MMA - Randy Couture'em.

José Canseco - gwiazda bejsbola

Urodzony w Hawanie Jose Canseco przez 17 lat grał w najlepszej bejsbolowej lidze - MLB. Dwa razy wygrał World Series (raz z Oakland Athletics, raz  New York Yankees). W karierze zaliczył 452 home runy. To osiągnięcie daje mu 32. miejsce na liście wszech czasów.

Do walki w MMA namówili go Japończycy. Wystąpił na gali w Jokohamie w 2009 r.

Akebono - yokozuna z sumo

Akebono (prawdziwe nazwisko Chad Rowan) to pierwszy zawodnik urodzony poza Japonią, który został yokozuną (najwyższy tytuł w sumo). Tytuł ten otrzymuje zawodnik, który wygrał dwa turnieje mistrzowskie z rzędu (rocznie odbywa się sześć takich turniejów). W sumie Akebono, który w latach kariery warzył ok. 230 kg, wygrał 11 takich turniejów. Wycofał się po ostatnim zwycięstwie w 2001 r.

Potem spróbował swoich sił w K1 i MMA, ale nie odniósł większych sukcesów.

James David Frank - aktor z Power Rangers


James David Frank grał w Power Rangers. Był najpierw zielonym potem białym. Sam uprawiał karate i interesował się sztukami walki. Postanowił więc sprawdzić się w MMA i w ubiegłym w wieku 37 lat roku zadebiutował wśród zawodowców.

Brock Lesnar - gwiazda wrestlingu

Brock Lesnar to uznana sława MMA. Sportową karierę zaczynał jednak od zapasów. Uprawił je w szkole średniej i na studiach. Miał wspaniały rekord w zawodach NCAA 106 zwycięstw, 6 porażek.

Po studiach Lesnar podpisał kontrakt z World Wrestling Federation i występował w jej galach do 2004. W 2005 przeniósł się do Japonii. I tam też występował w reżyserowanych galach wrestlingu.

W MMA zadebiutował w 2007 r. W ubiegłym roku odniósł największy sukces zdobywając tytuł mistrz UFC w wadze ciężkiej. Pokonał Shane Carwina

Brock Lesnar w wrestlingu:

Bobby Lashley - gwiazda wrestlingu

Bobby Laslhey podobnie jak Brock Lesnar przeszedł drogę od amatorskich zapasów w stylu wolnym poprzez wrestling do MMA. W cyrkowych zapasach - czym tak naprawdę jest amerykański wrestling - był gwiazdą pierwszej wielkości. Początkowo łączył występy w MMA z zapaśniczą karierę. W ubiegłym roku postanowił skoncentrować się na prawdziwych walkach. Jego rekord w MMA to 5 zwycięstw i jedna porażka. Ostatnio występował w organizacji Strikeforce. Kolejną walkę stoczy 25 marca.

Bobby Lashley w wrestlingu

Przemysław Saleta - mistrz Europy w boksie

Przemysław Saleta sportową karierę zaczynał od kickboxingu. Był zawodowym mistrzem świata. Potem przeniósł się na bokserski ring. Jego największym sukcesem było zdobycie tytułu mistrza Europy w walce z pochodzącym z Albanii Niemcem - Luanem Krasniqi. W MMA zadebiutował w 2007 r. w KSW VII przegrywając z Martinem Malchasjanem. W ubiegłym roku pokonał w KSW XIV Marcina Najmana.

Paweł Nastula - mistrz olimpijski w judo

Mistrz olimpijski z Atlanty (1996), dwukrotny mistrz świata, trzykrotny mistrz Europy w judo. Karierę w MMA rozpoczął, bo namówili go do tego Japończycy w 2005 r. Zadebiutował podczas gali w Saitamie. Od początku walczył ze sławami tego sportu.