UFC 223. Dziwna karta punktowa walki Jędrzejczyk. Namajunas: "i tak byłam lepsza"

Rose Namajunas przyznała po zwycięstwie z Joanną Jędrzejczyk, że zbijanie wagi mogło zaszkodzić Polce podczas pierwszego ich starcia, ale rewanż rozwiał wszelkie wątpliwości. "I tak byłam lepsza" - wykrzyknęła. Okazuje się, że sędziowie na walkę o pas patrzyli w różny sposób.

Namajunas miała z czego się cieszyć. Chociaż nie była zdecydowaną faworytką, obroniła mistrzowski pas UFC kategorii słomkowej. Po walce na pełnym dystansie pokonała Jędrzejczyk jednogłośną decyzją sędziów. To, że było to wyrównane starcie mogą świadczyć sędziowskie karty punktowe. Zresztą widać na nich, że rozjemcy zawodów do tego, co działo się w oktagonie podeszli różnie. Co prawda wszyscy przyznali zwycięstwo Namajunas, ale wskazywali jej przewagę z zupełni innych rundach. Wspólnie orzekli jej triumf tylko w pierwszej i ostatniej odsłonie pojedynku. Jeden z sędziów wskazał wygraną Polki w 2. rundzie, kolejny w 3. a jeszcze inny w 4. części niedzielnej walki.

Ogólnie dało to jednak punktację trzy razy 49-46. Polka po tym werdykcie pokręciła nosem, odwróciła się i wymieniła kilka zdań ze stojącym w oktagonie szefem UFC. Wielkich pretensji mieć jednak do nikogo nie mogła.

"I tak byłam lepsza"

Namajunas po wygranej odniosła się do pierwszej walki z "JJ". Przyznała, że był to inny pojedynek, a rewanż był potrzebny, by nie zostawiać w ich konfrontacji wątpliwości.

- Ona miała rację. Zbijanie wagi w pierwszej walce bardzo jej zaszkodziło. Jak jednak widać w rewanżu i tak byłam lepsza - oświadczyła z uśmiechem. Dodała, że mogła i powinna wypaść w Nowym Jorku jeszcze lepiej.

- Tym razem to ja czułam się nieco ociężale. Myślę, że przez to nie pokazałam w tej walce takiej techniki jak bym chciała - wyznała skromnie.

x x x

Zdaniem Namajunas często przyjmowane lowkicki Polki nie robiły na niej specjalnego wrażenia, chociaż jej lewe udo, w drugiej części pojedynku było od nich czerwone.

- Mam przy sobie najlepszego kickboksera Patta Barry'ego, który często takimi uderzeniami mnie raczy. Jestem do nich przyzwyczajona - wyznała z uśmiechem. Dla 25-letniej Rose było to ósme zawodowe zwycięstwo. Jędrzejczyk na szesnaście walk przegrała po raz drugi. 

Rose Namajunas arrives for a women's strawweight title bout against Poland's Joanna Jedrzejczyk at UFC 223, Saturday, April 7, 2018, in New York. Namajunas won the bout. (AP Photo/Frank Franklin II)
FRANK FRANKLIN II/AP

Rose Namajunas, left, punches Poland's Joanna Jedrzejczyk during the fifth round of a women's strawweight title bout at UFC 223 early Sunday, April 8, 2018, in New York. Namajunas won the bout. (AP Photo/Frank Franklin II)
FRANK FRANKLIN II/AP

Rose Namajunas deflects a punch by Poland's Joanna Jedrzejczyk, right, during the fourth round of a women's strawweight title bout at UFC 223, early Sunday, April 8, 2018, in New York. Namajunas won the fight. (AP Photo/Frank Franklin II)
FRANK FRANKLIN II/AP

Karolina Kowalkiewicz, above, of Poland punches Felice Herrig during the first round of a women's strawweight mixed martial arts bout at UFC 223, Saturday, April 7, 2018, in New York. Kowalkiewicz won the fight. (AP Photo/Frank Franklin II)
FRANK FRANKLIN II/AP

Więcej o: