Karolina Owczarz, dziennikarka Polsatu Sport będzie walczyła w MMA!

Na pierwszy rzut oka możecie być nieco zaskoczeni, że dziennikarka sportowa będzie się biła w klatce. Jednak fani boksu doskonale znają Karolinę Owczarz. Pisze o sporcie i jest reporterką Polsatu Sport od 2013 roku, ale wcześniej miała już styczność ze sportami walki. Stoczyła cztery bokserskie pojedynki i wszystkie wygrała. - Chcę znów poczuć tę adrenalinę. Spełniam swoje marzenia - mówi Karolina.

Karolina Owczarz, dziennikarka Polsatu Sport będzie walczyła w MMA!

Na pierwszy rzut oka możecie być nieco zaskoczeni, że dziennikarka sportowa będzie się biła w klatce. Jednak fani boksu doskonale znają Karolinę Owczarz.

Pisze o sporcie i jest reporterką Polsatu Sport od 2013 roku, ale wcześniej miała już styczność ze sportami walki. Stoczyła cztery bokserskie pojedynki i wszystkie wygrała.

- Chcę znów poczuć tę adrenalinę. Spełniam swoje marzenia - mówi Karolina.

Owczarz rozpoczęła się już treningi

Dokładna data pierwszej walki w MMA wciąż nie jest znana. Nie wiadomo również z jaką federacją dziennikarka podpisała kontrakt. To co jest pewne, to fakt, że rozpoczęła już sparingi. W Legia Fight Club trenowała z Aleksandrą Rolą.

"Pragnę znów poczuć te adrenalinę"

- Po cudownych pięciu latach w stacji, której zawdzięczam właściwie wszystko, powróciły instynkty sportowe. Pragnę znów poczuć te adrenalinę, wyjść na arenę sportową. Jestem niezmiernie wdzięczna dyrektorowi stacji panu Marianowi Kmicie za umożliwienie mi tego - powiedziała Owczarz na łamach polsatsport.pl. Dziennikarka kocha sporty walki, zajmuje się nimi od dziecka. Już w wieku 12 lat zaczęła trenować boks. Jako pięściarka odnosiła sukcesy w Polsce i za granicą.

Wspomnień czar

Owczarz ma na swoim koncie mistrzostwo Polski w boksie kobiecym oraz cztery wygrane walki zawodowe, na cztery stoczone pojedynki! Debiutowała na Torawrze we wrześniu 2011 roku, kiedy pokonała Elenę Gromyko.

Lekcja muay thai

Dziennikarka musi teraz więcej uwagi poświęcić kopniakom, parterowi i zapasom. Boksować już umie, ale widać, że low kicki też mogą stać się jej mocną stroną.

W ciągłym treningu

- Kiedy tylko poszłam na pierwszy trening MMA, od razu poczułam, że chcę to robić. Pracuję teraz w sali treningowej 6 dni w tygodniu, co sprawia mi niebywałą radość. Każdego dnia chcę być lepsza. Podjęłam decyzję, że na pewno chcę spróbować swoich sił w klatce, pytanie tylko gdzie i kiedy - mówi Karolina.

Dziennikarka Polsatu Sport już wielokrotnie była w klatce, ale teraz zamiast przeprowadzać wywiady, będzie musiała się bić.

"Reto de campeonas"

W 2011 roku wyleciała do Meksyku, gdzie wzięła udział w elitarnym show "Reto de campeonas", promującym talenty pięściarskie z całego świata. Dopiero po powrocie do Polski rozpoczęła zawodową karierę.

A może KSW?

Czy znajomość z Martinem Lewandowskim, współwłaścicielem federacji KSW, sprawi, że będzie walczyła w najlepszej polskiej organizacji?

Booooom ?? #staytuned ?? #ksw#mma#boxing#fightlikeagirl

Post udostępniony przez Karolina Owczarz (@kowczarz) 27 Mar, 2017 o 5:04 PDT

Karolina Owczarz

Dziennikarka ma się na kim wzorować. Joanna Jędrzejczyk i Karolina Kowalkiewicz podbijają światowe MMA. Czy Owczarz też będzie miała się czym pochwalić?

?????????? #girl #polishgirl #legs #shirt #happysunday #instagramers #igerspoland #me #poland #memories @wojszu

Post udostępniony przez Karolina Owczarz (@kowczarz) 31 Sty, 2016 o 11:11 PST

Jak się uczyć, to od czołowych zawodników!

Karolina ma się od kogo uczyć. Na zdjęciu poniżej znajduje się w towarzystwie Daniela Omielańczuka i Damiana Janikowskiego. W tle jest także Paweł Jeleniewski jeden z najbardziej cenionych polskich trenerów MMA.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.