Po tych spektakularnych akcjach Joanna Jędrzejczyk została mistrzynią UFC! [WIDEO]

Joanna Jędrzejczyk jest najlepszą zawodniczką UFC bez podziału na kategorie wagowe. Polka nie tylko nie przegrała jeszcze walki w MMA, ale zachwyca świat swoim unikalnym i widowiskowym stylem. Jej potężne ciosy demolują rywalki, a kibice to kochają. Te akcje na pewno zrobią na was wrażenie!
Joanna Jędrzejczyk ambasadorka Sport.pl Joanna Jędrzejczyk ambasadorka Sport.pl Sport.pl

Po tych spektakularnych akcjach Joanna Jędrzejczyk została mistrzynią UFC! [WIDEO]

Joanna Jędrzejczyk jest najlepszą zawodniczką UFC bez podziału na kategorie wagowe. Polka nie tylko nie przegrała jeszcze walki w MMA, ale zachwyca świat swoim unikalnym i widowiskowym stylem. Jej potężne ciosy demolują rywalki, a kibice to kochają. Te akcje na pewno zrobią na was wrażenie!

Zanim Joanna Jędrzejczyk została zawodniczką mieszanych sztuk walki rządziła w światowym muay thai. Jest sześciokrotną mistrzynią świata, czterokrotną mistrzynią Europy oraz pięciokrotną mistrzynią Polski. Stoczyła 30 zawodowych walk, z czego 27 wygrała (8 przez nokaut), a tylko dwie przegrała. Co więcej, jej pojedynki były bardzo widowiskowe. Wystarczy spojrzeć na powyższą kompilację.

Dźwignie nie są jej obce

Akcja od 5:11

W 2012 roku Jędrzejczyk postanowiła zmienić tajski boks na mieszane sztuki walki. Tu choć słynie przede wszystkim ze swoich spektakularnych akcji w stójce, udowodniła, że w razie potrzeby także w parterze potrafi się odnaleźć. Już w swojej drugiej walce w zawodowym MMA poddała duszeniem Białorusinkę Liliję Kozak.

Masakra na Jackson

Akcja od 11:12

Jako pierwsza o niszczycielskiej sile ciosów Jędrzejczyk w MMA przekonała się Kate Jackson. Brytyjka dostała od Polki potworne lanie. Przyjęła kilka mocnych, wysokich kopnięć i nie była w stanie wyjść do trzeciej rundy. Patrząc na obrażenie, jakie otrzymała lekarz podjął bardzo dobrą decyzję.

Nokaut na Sexton

Akcja od 9:50

W 2014 roku na Rosi Sexton Polka zaprezentowała światu sposób, w jaki wykończyła mistrzynię UFC. Jędrzejczyk zasypała rywalkę serią uderzeń w drugiej rundzie. Sexton nie była w stanie się bronić i sędzia został zmuszony do przerwania walki.

Gadelha na deskach

Po udanym debiucie w UFC rywalką Jędrzejczyk została niepokonana Claudia Gadelha. To był bardzo krwawy pojedynek, który zakończył się niejednogłośną decyzją na korzyść Polki. O zwycięstwie Jędrzejczyk przesądził prawdopodobnie fenomenalny nokdaun z pierwszej rundy.

Jędrzejczyk mistrzynią!

Po pokonaniu Brazylijki Jędrzejczyk dostała szansę walki o mistrzowski pas UFC w wadze słomkowej. Polka z okazji skorzystała w wielkim stylu! Od początku pojedynku dominowała nad wyraźnie słabszą Carlą Esparzą.

Esparza w drugiej rundzie otrzymała od Jędrzejczyk 42 ciosy i na 42 sekundy przed gongiem padła na matę! Akcję, która dała Polce mistrzostwo można oglądać w nieskończoność.

Horror Penne

Walkę z Joanną Jędrzejczyk Jessica Penne zapamięta do końca życia. Amerykanka w oktagonie przeżyła prawdizwy koszmar. Mistrzyni UFC bezlitośnie wykorzystywała przewagę swoich umiejętności i brutalnie rozbiła twarz rywalki.

Penne do oktagonu wróciła dopiero po rocznej przerwie - to mówi wszystko.

Rekordowa ilość ciosów!

Joanna Jędrzejczyk ukochanego pasa nie zamierza oddawać. W pojedynku z Valerie Letourneau wyprowadziła 220 mocnych ciosów. To rekord w historii UFC. Nikt wcześniej nie zadał tylu ciosów w walce o tytuł. To cud, że Kanadyjka wytrzymała aż pięć rund.

Drugie zwycięstwo z Gadelhą

W zeszłym roku na przeciw Jędrzejczyk ponownie stanęła Claudia Gadelha. Brazylijka tym razem zaczęła pojedynek dużo lepiej, ale nawet to jej nie pomogło. Dwie ostatnie rundy to był popis mistrzyni, która z łatwością wyprowadzała kolejne kombinacje ciosów. Gadelha nie potrafiła na nie odpowiedzieć. W efekcie sędziowie ogłosili jednogłośne zwycięstwo zawodniczki z Olsztyna.

Wielki pojedynek z Kowalkiewicz

Pierwsze trzy rundy nie wskazywały na to, że Karolina Kowalkiewicz zawodniczka może tak twardo postawić się dwa lata młodszej Jędrzejczyk. To mistrzyni UFC kontrolowała walkę, regularnie punktowała przeciwniczkę niskimi kopnięciami oraz mocnymi ciosami i łokciami. Przełom nastąpił w czwartej odsłonie, kiedy Kowalkiewicz trafiła rywalkę prawym sierpowym. Pod Jędrzejczyk ugięły się nogi, wydawało się nawet, że sensacja w oktagonie jest blisko. Młodszej, ale bardziej doświadczonej w organizacji UFC Jędrzejczyk, udało się jednak przetrwać ogromny kryzys. W piątej rundzie 29-latka odzyskała kontrolę nad pojedynkiem, której nie oddała do końca starcia. Wszyscy trzej sędziowie punktowali walkę 49:46 na korzyść broniącej tytułu zawodniczki z Olsztyna. Punktową przewagę Jędrzejczyk potwierdzają statystyki. Mistrzyni wyprowadziła łącznie 371 ciosów (48 proc. skuteczności), Kowalkiewicz 234 (26 proc. skuteczności). Do oktagonu Joanna Jędrzejczyk wróci już 13 maja. Jej rywalką będzie Brazylijka Jessica Andrade.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.