Po tych spektakularnych akcjach Joanna Jędrzejczyk została mistrzynią UFC!

Joanna Jędrzejczyk jest najlepszą zawodniczką UFC bez podziału na kategorie wagowe. Polka nie tylko nie przegrała jeszcze walki w MMA, ale zachwyca świat swoim unikalnym i widowiskowym stylem. Jej potężne ciosy demolują rywalki, a kibice to kochają. Te akcje na pewno zrobią na was wrażenie!

Po tych spektakularnych akcjach Joanna Jędrzejczyk została mistrzynią UFC! Z Kowalkiewicz już walczyła [WIDEO]

Joanna Jędrzejczyk jest najlepszą zawodniczką UFC bez podziału na kategorie wagowe. Polka nie tylko nie przegrała jeszcze walki w MMA, ale zachwyca świat swoim unikalnym i widowiskowym stylem. Jej potężne ciosy demolują rywalki, a kibice to kochają. Teraz przed mistrzynią wagi słomkowej wymagające wyzwanie - sobotnia walka w Nowym Jorku z Karoliną Kowalkiewicz. Nie wszyscy kibice to wiedzą, ale obie zawodniczki już ze sobą walczyły. Jednak wszystko po kolei...

Zanim Joanna Jędrzejczyk została zawodniczką mieszanych sztuk walki rządziła w światowym muay thai. Jest sześciokrotną mistrzynią świata, czterokrotną mistrzynią Europy oraz pięciokrotną mistrzynią Polski. Stoczyła 30 zawodowych walk, z czego 27 wygrała (8 przez nokaut), a tylko dwie przegrała. Co więcej, jej pojedynki były bardzo widowiskowe. Wystarczy spojrzeć na powyższą kompilację z jej walk.

Dźwignie nie są jej obce

Akcja od 5:11

W 2012 roku Jędrzejczyk postanowiła zmienić tajski boks na mieszane sztuki walki. Tu choć słynie przede wszystkim ze swoich spektakularnych akcji w stójce, udowodniła, że w razie potrzeby także w parterze potrafi się odnaleźć. Już w swojej drugiej walce w zawodowym MMA poddała duszeniem Białorusinkę Liliję Kozak.

Masakra na Jackson

Akcja od 11:12

Jako pierwsza o niszczycielskiej sile ciosów Jędrzejczyk w MMA przekonała się Kate Jackson. Brytyjka dostała od Polki potworne lanie. Przyjęła kilka mocnych, wysokich kopnięć i nie była w stanie wyjść do trzeciej rundy. Patrząc na obrażenie, jakie otrzymała lekarz podjął bardzo dobrą decyzję.

Nokaut na Sexton

Akcja od 9:55

W 2014 roku na Rosi Sexton Polka zaprezentowała światu sposób, w jaki wykończyła mistrzynię UFC. Jędrzejczyk zasypała rywalkę serią uderzeń w drugiej rundzie. Sexton nie była w stanie się bronić i sędzia został zmuszony do przerwania walki.

Gadelha na deskach

Po udanym debiucie w UFC rywalką Jędrzejczyk została niepokonana Claudia Gadelha. To był bardzo krwawy pojedynek, który zakończył się niejednogłośną decyzją na korzyść Polki. O zwycięstwie Jędrzejczyk przesądził prawdopodobnie fenomenalny nokdaun z pierwszej rundy.

Fantastyczny występ w walce o pas

Po pokonaniu Brazylijki Jędrzejczyk dostała szansę walki o mistrzowski pas UFC w wadze słomkowej. Polka z okazji skorzystała w wielkim stylu! Od początku pojedynku dominowała nad wyraźnie słabszą Carlą Esparzą.

Jędrzejczyk mistrzynią!

Esparza w drugiej rundzie otrzymała od Jędrzejczyk 42 ciosy i na 42 sekundy przed gongiem padła na matę! Akcję, która dała Polce mistrzostwo można oglądać w nieskończoność.

Horror Penne

Walkę z Joanną Jędrzejczyk Jessica Penne zapamięta do końca życia. Amerykanka w oktagonie przeżyła prawdizwy koszmar. Mistrzyni UFC bezlitośnie wykorzystywała przewagę swoich umiejętności i brutalnie rozbiła twarz rywalki.

Walka odbyła się w czerwcu zeszłego roku, a Penne wciąż nie wróciła do oktagonu - to mówi wszystko.

Rekordowa ilość ciosów!

Joanna Jędrzejczyk ukochanego pasa nie zamierza oddawać. W ostatnim pojedynku z Valerie Letourneau wyprowadziła 220 mocnych ciosów. To rekord w historii UFC. Nikt wcześniej nie zadał tylu ciosów w walce o tytuł. To cud, że Kanadyjka wytrzymała aż pięć rund. Spójrzcie tylko na te zabójcze ciosy.

Gadelha znów oberwała!

W rewanżowym starciu z Claudią Gadelhą Jędrzejczyk ponownie byłą górą. Werdykt sędziów to 48:46, 48:45 i 48:46 na korzyść Polki. Między rywalkami iskrzyło od początku. Przed walką nie przywitały się, nie podały sobie rąk, co było kontynuacją ich wojny rozpoczętej kilka miesięcy przed ogłoszeniem pojedynku.

Joanna Jędrzejczyk i Karolina Kowalkiewicz Joanna Jędrzejczyk i Karolina Kowalkiewicz screen

Jędrzejczyk pokonała Kowalkiewicz!

Teraz przed polską mistrzynią nie lada wyzwanie. W nocy z soboty na niedzielę dojdzie do najważniejszego pojedynku w historii polskiego MMA. Jędrzejczyk o pas w wadze słomkowej w Nowym Jorku powalczy z Karoliną Kowalkiewicz.

Nie wszyscy kibice wiedzą, ale Joanna już raz z Karoliną walczyła. W 2012 roku, kiedy obie dopiero rozpoczynały przygodę z MMA lepsza okazała się obecna mistrzyni UFC. Jędrzejczyk wygrała przez duszenie zza pleców.

Wideo z tego amatorskiego starcia nie jest łatwo znaleźć. Według informacji Sport.pl o jego usunięcie z internetu zadbała strona Karoliny Kowalkiewicz. Ona nie chce wracać wspomnieniami do tego pojedynku. Chce napisać nową historię.

Czas na rewanż!