Sportowy weekend. Pokiereszowana noga Rzeźniczaka, przepiękny gol Denisa i motywator Michniewicz

Miałeś weekendowy wyjazd i nie śledziłeś zbyt pilnie sportu? Mamy coś dla ciebie! "Sportowy weekend" to tytuł cyklu w Sport.pl. Co tydzień w niedzielę wieczorem podsumowujemy weekend w światowym sporcie, pisząc o tematach niekoniecznie lądujących na czołówkach portali. Wybieramy: wydarzenie, bohatera, antybohatera, liczbę, wideo, zdjęcie, cytat i tweet weekendu.

Wydarzenie weekendu

Gala UFC w Krakowie. Po raz pierwszy w Polsce odbył się wieczór ze starciami zorganizowany przez najbardziej prestiżową federację w mieszanych sportach walki.
Z siedmiorga Polaków swoje walki wygrali tylko Bartosz Fabiński i Paweł Pawlak. W kuluarach podkreślano, że dobór zawodników nie zagwarantował wysokiego poziomu walk.
Polacy są jednak fanami MMA, więc do Tauron Areny Kraków przybyło ich w sobotę ponad 10 tysięcy. Miejmy nadzieję, że następnym razem UFC uda się zapewnić lepszy poziom i halę wypełnić.

Polska - Włochy 3:1 Polska - Włochy 3:1 cev.lu

Bohaterowie weekendu

Młodzi polscy siatkarze. Reprezentacja Polski do lat 19 wygrała mistrzostwa Europy, pokonując w finale Włochów 3:1.
W turnieju rozegranym w Turcji Polacy pokonali wcześniej kolejno: Włochów (3:2), Duńczyków (3:0), Rosjan (3:1), Francuzów (3:0), Serbów (3:0) i w półfinale Turków (3:0).
W dramatycznym finale Polacy w czwartym secie przegrywali już 11:20, ale wygrali go do 22. Najbardziej wartościowym graczem turnieju wybrany został Bartosz Kwolek.

WTA Katowice Open. Agnieszka Radwańska w półfinałowym meczu z Camilą Giorgi WTA Katowice Open. Agnieszka Radwańska w półfinałowym meczu z Camilą Giorgi GRZEGORZ CELEJEWSKI

Antybohater weekendu

Agnieszka Radwańska. Polka przyjechała na turniej do Katowic jako jedyna zawodniczka z pierwszej dwudziestki światowego rankingu. Przed polską publicznością była zdecydowaną faworytką imprezy.
Do ćwierćfinału Radwańska weszła gładko, trzem pierwszym rywalkom nie oddając nawet seta, jednak w sobotę w dwóch setach uległa rozstawionej z trójką Włoszce Camili Giorgi (WTA 37).
Radwańska nie wygrała turnieju od sierpnia 2014 roku, kiedy w finale w Montrealu pokonała Venus Williams.

Liczba weekendu

65 - tyle punktów ma Manchester United po 32 kolejkach Premier League. To o jeden więcej, niż zdobyli piłkarze tego klubu w całym sezonie 2013/14. Do końca sezonu zostało jeszcze sześć kolejek.

Emiliano Moretti, Daniele De Rossi i Radja Nainggolan Emiliano Moretti, Daniele De Rossi i Radja Nainggolan GIORGIO PEROTTINO/REUTERS

Zdjęcie weekendu

Czasem piłkarzy na boisku ponoszą emocje. Na zdjęciu Daniele De Rossi z Romy wygląda jakby chciał udusić Emiliano Morettiego z Torino.
W meczu 30. kolejki Serie A padł remis 1:1, a sędzia pokazał osiem żółtych kartek. Dwie z nich zobaczyli w 56. minucie Moretti (za faul) i De Rossi (za widoczne na zdjęciu niesportowe zachowanie).

Czesław Michniewicz Czesław Michniewicz CEZARY ASZKIEŁOWICZ

Cytat weekendu

- Zwolińskiemu przed meczem opowiedziałem, anegdotę z mojej pracy z Widzewem. Wtedy powiedziałem Piotrkowi Grzelczakowi, że ma strzelać z każdej pozycji i jeśli będzie przyjmował piłkę i ją rozgrywał, zmienię go w piątej minucie. Pojechaliśmy z Widzewem na Jagiellonię i Grzelczak strzelił bramkę z koła. Teraz Zwoliński strzelał - powiedział Czesław Michniewicz po meczu Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok.
W swoim debiucie w roli szkoleniowca gospodarzy Michniewicz poprowadził drużynę do wygranej 2:0, a obie bramki zdobył Łukasz Zwoliński.

Tweet weekendu

"Z pozdrowieniami dla niewidomych z wczoraj..." - napisał w niedzielę na Twitterze Jakub Rzeźniczak. W sobotę jego Legia Warszawa przegrała w Gdańsku z Lechią 0:1, ale obrońca toczył przez cały mecz pojedynki z Kevinenm Friesenbichlerem. Jak można wnioskować ze zdjęcia, dość ostre, a opis sugeruje, że niektóre faule nie zostały odgwizdane.

c c c

Wideo weekendu

Wszyscy zachwycali się w ten weekend bramką Roberta Lewandowskiego, ale jeszcze ładniejsze było trafienie Germana Denisa w meczu Atalanta - Sassuolo.
W 42. minucie meczu  Luca Cigarini podbił piłkę piętką w polu karnym, Maximiliano Moralez przedłużył podanie głową, a Denis z przewrotki wpakował piłkę w okienko.
W drugiej połowie Denis dołożył drugą bramkę z karnego, a Atalanta wygrała 2:1.