HMŚ w hokeju na trawie. Polska pokonała Austrię i zagra w finale z Niemcami!

:
Komentarze
Od?wie?
27
Polska po raz trzeci z rzędu awansowała do finału HMŚ w hokeju na trawie. Tym razem impreza rozgrywana jest w Poznaniu.
W półfinałowym meczu z Austriakami Polacy przeważali szczególnie w pierwszej połowie. Bramki zdobyli wtedy Raciniewski i Rachwalski. Tuż przed przerwą kontaktowego gola zdobył Greutter i druga połowa była nerwowa. Na ostatnie 100 sekund Austriacy wycofali bramkarza i posłali w jego miejsce do boju zawodnika z pola. Nic to jednak nie dało, bo znakomicie spisywał się w naszej bramce Mariusz Chyła. Warto wspomnieć, że przy stanie 1:0 w pierwszej połowie Polak obronił rzut karny!
Finałowymi rywalami Polaków będą Niemcy, którzy w swoim półfinale pokonali Rosjan aż 10:0. Polacy ograli już Niemców w rozgrywkach grupowych poznańskiego turnieju. Biało-czerwoni wygrali wygrali wtedy 3:2.

40. min. Koniec meczu! Polska w FINALE HMŚ!

40. min. Groźny strzał niemal z zerowego kąta na polską bramkę. Piłka przelatuje nad poprzeczką!

39. min. Austria wycofała bramkarza! Ostatnie półtorej minuty zagrają z przewagą zawodników z pola!

38. min. Krótki róg dla Polski za dotknięcie nogą przez Austriaka. Kapitalną interwencją popisał się jednak austriacki bramkarz Szymczak! Obronił ten strzał! Polski trener klęczał w tej sytuacji tyłem do bramki. Nie chciał przeżywać takich emocji!

37. min. Niebezpiecznie pod polską bramką. Chyła wychodzi z bramki i uniemożliwia oddanie celnego strzału rywalom.

34. min. Czas dla Austriaków. Od trzeciego z rzędu finału HMŚ dzieli polskich hokeistów na trawie zaledwie sześć i pół minuty!

33. min. Okres lepszej gry Austriaków. Polacy starają się grać z kontrataku.

32. min. Meksykańska fala na trybunach w Poznaniu. Znakomita atmosfera! Tymczasem od utraty bramki broni nas Mariusz Chyła!

31. min. Czas dla reprezentacji Polski. Zawodnicy mają chwilę na złapanie oddechu.

29. min. Okazja na 3:1!, Nie, jednak nie ma bramki. Jeden z Polaków zmieniał kierunek piłki uderzonej w stronę bramki rywali. Znakomicie kąt swoim wyjściem skrócił Szymczak i jest nadal 2:1.

28. min. Mało brakowało a byłby remis! Austriak strzelał między nogami naszego bramkarza, jednak piłka minęła słupek polskiej bramki o kilkadziesiąt centymetrów!

26. min. Kolejna okazja! Szyplik próbował posłać piłkę do austriackiej bramki między nogami bramkarza gości. Ten jednak jakimś cudem odbił ją nogą.

25. min. Znakomita okazja dla Polaków! Strzał Rachwalskiego z siedmiu metrów znakomicie wybronił bramkarz Austrii Mateusz Szymczak!

22. min. Na zwycięzców czekają w finale już Niemcy, którzy w swoim półfinale pokonali Rosję 10-0.

21. min. Zaczęli po przerwie. Od finału dzieli Polaków 20 minut!

20. min. Koniec pierwszej połowy. Do przerwy, po bramkach Raciniewskiego i Rachwalskiego Polska prowadzi 2-1!

18. min. Gol! 2-1!Kontaktowa bramka dla Austrii! Do polskiej siatki trafia Greutter.

16. min. Cztery minuty do zakończenia pierwszej połowy. Polacy kryją rywali na całej długości boiska. Pressing.

14. min. Gol! 2-0! Strzelcem Dariusz Rachwalski, który upadając trzy metry przed bramką rywali zdołał wbić piłkę do bramki. Dobre dośrodkowanie jednego z jego kolegów z lewej strony boiska.

12. min. 8 minut do końca pierwszej połowy. Austriacy biorą czas.

11. min. Polski bramkarz broni karnego! Brawo Mariusz Chyła! Bramkarz wyczuł intencje strzelającego i ruszył w kierunku prawego słupka bramki odbijając piłkę klatką piersiową!

9. min. Bramka dla reprezentacji Polski! 1-0! Strzelcem Michał Raciniewski! Polak przyjął piłkę na ósmym metrze i strzelił w samo okienko bramki Austriaków!

8. min. Na trybunach trwa znakomita zabawa. Głośny doping dla Polskiej reprezentacji.

7. min. Austriacy ponownie atakowali prawą stroną. W ostatniej chwili jeden z Polaków zapobiegł utracie bramki.

5. min. Pierwsze pięć minut nie przyniosło bramek. Groźnie strzelali za to Austriacy.