Beckham najbogatszym angielskim sportowcem. Kto dalej?

Były piłkarz i właściciel Wigan Atletic Dave Whelan jest najlepiej zarabiającym brytyjskim sportowcem według zestawienia opublikowanego przez ?The Sunday Times?. Wśród aktywnych sportowców liderem jest jednak po raz kolejny David Backham Jego fortuna sięga 135. mln. funtów.
Dave Whelan grając w Blackburn Rovers występował w finale Pucharu Anglii. Meczu nie dokończył, bo już w pierwszej połowie złamał nogę. To był początek końca jego kariery. Po kilku latach gry w Crewie Aleksandra poświęcił się prowadzeniu swojego małego biznesu - sklepu w Wigan. Kilka lat później stał się właścicielem sieci supermarketów JJB, które z czasem przekształcił w sieć sklepów sportowych i sprzedał za ogromne pieniądze. Obecnie jego majątek sięga 190 mln. funtów.

Beckham jest "biedniejszy" o 55 mln., ale tylko w ciągu ostatniego roku konto piłkarza zwiększyło się o się o 10 mln. funtów.

Kolejnym wciąż aktywnym sportowcem na liście najbogatszych ludzi w tym światku jest kierowca Formuły 1 - Lewsi Hamilton (50 mln funtów). Kierowców królewskiej serii jest w tym zestawieniu o wiele więcej. W pierwszej piętnastce jest aż 10 byłych i obecnych bywalców padoku, przy czym nie wszyscy dorobili się majątku tylko za kółkiem, ale też np. na handlu nieruchomościami.

Jedynym aktywnym sportowcem w pierwszej piętnastce spoza F1 jest Steve Nash. Kanadyjski koszykarz i zawodnik Phoneix Suns jest też producentem i reżyserem swoich reklam dla Vitaminwater i Nike. Na jego koncie widnieje suma 45 mln funów.

Do końca pierwszej dwudziestki znajdują się już tylko ludzie ze świata futbolu: Michael Owen (piłkarz Manchesteru United, 40 mln), Fabio Capello (trener reprezentacji Anglii, 37 mln), Wayne Rooney (Manchesteer United, 37 mln), Rio Ferdinand (Man United, 36 mln) i Sol Campbell (Newcastle United, 34 mln).

"The Rich List" podsumowuje majątek najbogatszych Brytyjczyków i ludzi urodzonych poza Wyspami, ale żyjących i pracujących w UK.

"Najsłabszy" - Sky Sports ocenia Tomasza Kuszczaka  ?