Organizatorzy Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej aresztowani

Indyjska policja aresztowała dyrektora generalnego i sekretarza generalnego komitetu organizacyjnego zeszłorocznych Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej zorganizowanych w New Dehli. Odpowiedzą na zarzuty o przyjęcie łapówki.
Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

Dyrektor V.K. Verma i sekretarz Lalit Bhanot odpowiedzą za nieprawidłowości przy podpisywaniu kontraktu ze szwajcarską firmą Swiss Timing, która była odpowiedzialna za obsługę pomiarów czasu podczas wyszystkich zawodów w czasie igrzysk. Firma, która od lat obsługuje największe imprezy sportowe, otrzymała za sprzęt na zawody zawyżoną zapłatę (ponad 23 mln dol.). Według prokuratora obaj mieli zapewnić Swiss Timing wygraną w przetargu.

Igrzyska rozegrane w październiku w Indiach okazały się fiaskiem, jeszcze przed ceremonią otwarcia. Bhanot trafił na okładki światowych gazet, gdy kilka tygodni przed zawodami tłumaczył bałagan i brud w wiosce dla sportowców "innymi standartami czystości jakich oczekują zawodnicy z Azji i z innych części świata". Niektórzy sportowcy nie przyjechali na zawody.

Również podczas trwania imprezy doszło do szeregu problemów organizacyjnych. Koszty zamknęły się astronomiczną sumą 6 mld. dol. Jak wykazały późniejsze kontrole 1,8 mld dol. zostało zmarnowane.

Załóż drużynę w Wygraj Ligę ?