ELIOS 2010. Gwiazdy sportu dopingują sportowców Olimpiad Specjalnych podczas europejskiego dnia piłki nożnej UEFA Grassroots

Punktem kulminacyjnym wielkiego święta piłki nożnej, będzie finał wydarzenia pod Pałacem Kultury i Nauki zaplanowany na środę na godzinę 15:00. Celem akcji PZPN i UEFA jest nie tylko zachęcenie dzieci i młodzieży do gry w piłkę nożną, ale również pokazanie dużych możliwości zawodników z niepełnosprawnością intelektualną. Reprezentację Olimpiad Specjalnych Polska dopingować będą gwiazdy sportu m.in. Roman Kosecki, tenisiści światowej klasy Amerykanin Elis Fereira, Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski oraz promujący na świecie Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Południowej Afryce, słynny piłkarz angielskiego klubu Tottenham Hotspur, Gary Mabbutt.
Polscy debliści Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski są Ambasadorami Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2010, które od 18 do 23 września odbędą się w Warszawie. Sportowcy użyczyli swojego wizerunku do kampanii społecznej na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną. Tenis i piłka nożna znajdą się wśród 10 dyscyplin rozgrywanych podczas ELIOS 2010. W Igrzyskach weźmie udział pod 1500 zawodniczek i zawodników z 57 państw Europy i Eurazji.