Sport.pl

World Superbikes na ESPN Classic

Maj to miesiąc, w którym w Europie zaczyna się sezon wyścigów motocyklowych, a mistrzostwa świata powracają do swego naturalnego domu po wypadach na Daleki Wschód i do Ameryki Południowej. Aby uczcić ten fakt, Classic przypomni nieco historię serii World Superbike.
Zaczniemy od "Króla" Carla Fogarty i jego złotych dni w połowie lat 90., przez erę pojedynków między Colinem Edwardsem a Troyem Baylissem, po brytyjskie sukcesy za sprawą Neila Hodgsona i Jamesa Toselanda. Oto bardziej szczegółowy wykaz emocji w czystym wydaniu:

- 1995 Philip Island Wyścig 1 i 2 - wietrzny tor na Phillip Island widział wiele epickich pojedynków, tu dwa najbardziej dramatyczne z nich wszystkich.

- 1988 Assen Wyścig 1 i 2 - kolejny klasyk pomiędzy Fogartym i Chilli. Obaj jadą na Ducati, lecz w ostatnim zakręcie miejsce znajdzie się tylko dla jednego z nich.

- 2000 Hockenheim Wyścigi 1 i 2 - mistrzostwo w tym sezonie było otwartą sprawą, a Hockenheim było tego idealnym przykładem. Prowadzenie zmieniało się na każdym okrążeniu.

- 2002 Laguna Seca wyścig 1 i 2 - cały sezon był walką dwóch ludzi - Baylissa i Edwardsa. Bayliss prowadził ale Edwards trzymał się tuż tuż.

- 2004 Misano Wyścig 2 - super szybka rozrywka, dużo zabawy. Maszyny Ducati 999 dominują.

- 2004 Assen wyścig 1 i 2 - W tym roku James Toseland dołączył do ekipy Ducati. Zawodnik z Yorkshire szybko pokazał co potrafił.

Takie programy są w stanie pobudzić krążenie krwi i podnieść ciśnienie!

Zapraszamy od 3 do 7 maja, o godz. 18:00

Największe emocje, najważniejsze wydarzenia - to musi być ESPN Classic »