Mecze sparingowe w NHL

Hokeiści New York Islanders zremisowali w Trenton z Philadelphia Flyers 5:5. W piątkowym meczu sparingowym nie grał Mariusz Czerkawski. Drużyna Krzysztofa Oliwy, Pittsburgh Penguins przegrała w Toronto z zespołem Maple Leafs 2:5.
Hokeiści NHL kontynuują serię meczów sparingowych. Nie wszystkie drużyny występują w optymalnych składach. W drużynie Islanders w piątek zabrakło nie tylko Czerkawskiego, ale i bramkarza Ricka di Pietro, Jasona Blake'a, Rosjanina Aleksieja Jasina, Czecha Romana

Hamrlika. W zespole Penguins nie grali Mario Lemieux, Fin Janne Laukkanen, Czesi Martin Straka i Robert Lang, Rosjanin Aleksiej Kowalow. Do gry wrócił natomiast Bobby Errey, obchodzący w piątek 37 urodziny.

Errey zrezygnował z gry w 1998 roku, po 15 sezonach w NHL. Potem przez dwa lata był komentatorem w klubie. Powrót do gry nie był zbyt udany - Errey w pierwszej tercji doznał kontuzji i nie pojawił się już na lodzie.

W spotkaniu w Trenton nie zabrakło elementów patriotycznych, szczególnie silnie objawiających się w USA po zamachu terrorystycznym na Nowy Jork i Waszyngton. Komplet widzów odśpiewał "Jestem dumny z tego, że jestem Amerykaninem" (I'm Proud To Be An American). Utwór został odtworzony z wideo, a na ekranie powiewała flaga USA. Zanim rozpoczęła się gra - przedstawiciele policji i strażaków z Trenton symbolicznie rzucili krążek na lód.

W podobnym duchu odbywało się spotkanie w Buffalo między Sabres a Ottawa Senators. Publiczność zgotowała na stojąco owację zaproszonym na mecz strażakom, policjantom, służbie medycznej. Rzecznik Sabres, Michael Gilbert poinformował, że przedstawicielom tych służb klub udostępni 10 tysięcy darmowych biletów na mecze pokazowe drużyny z Buffalo. Piątkowy mecz wygrała drużyna z Ottawy, a jedyną bramkę zdobył Joe Murphy.

W nieprzyjaznej atmosferze toczyło się natomiast spotkanie Anaheim Mighty Ducks - Phoenix Coyotes (6:0). Sędziowie nałożyli na hokeistów 159 minut kar, a zawodnik zespołu gości, Daymond

Langkow otrzymał karę meczu za uderzenie z tyłu kijem w głowę Ukraińca Witalija Wiszniewskiego.

W meczu z Flyers bramki dla "Wyspiarzy" zdobyli: Słowak Juraj Kolnik - dwie oraz Fin Marko Kiprusoff, Michael Peca i Rosjanin Aleksander Charitonow. Bramki dla Penguins w spotkaniu w Toronto uzyskali Czesi Milan Kraft i Michal Rozsival.

Wyniki: Detroit Red Wings - Chicago Blackhawks 4:1, Anaheim Mighty Ducks - Phoenix Coyotes 6:0, Nashville Predators - Columbus Blue Jackets 3:1, Buffalo Sabres - Ottawa Senators 0:1, Boston Bruins - Florida Panthers 4:0, Toronto Maple Leafs - Pittsburgh Penguins 5:2, Dallas Stars - Washington Capitals 3:2, Edmonton Oilers - Vancouver Canucks 3:2.