Młode biatlonistki wicemistrzyniami świata

Polska sztafeta juniorek w składzie Anna Janas, Joanna Grzybek i Bernadetta Bednarz zdobyła na dystansie 3 x 4 km srebrny medal mistrzostw świata w biathlonie letnim w Dusznikach Zdroju. Zwyciężyła ekipa Rosji, a brązowy medal wywalczyła Rumunia.

Wśród seniorek na 4 x 4 km medale wywalczyły kolejno: Rosja, Białoruś i Ukraina. Polki (Dagmara Gerasimiuk, Monika Mikołajczak, Marzena Sobierajska, Monika Rżany) zajęły piątą lokatę.

Reprezentanci Łotwy wygrali bieg sztafetowy 4 x 6 km. Dalsze miejsca zajęły Białoruś i Rosja. Polacy (Grzegorz Grzywa, Maciej Wojciechowski, Mariusz Oziemczuk, Sławomir Wisiński) uplasowali się na szóstej pozycji. W rywalizacji juniorów 3 x 6 km triumfowali Rosjanie

przed Ukrainą i Łotwą. Polacy (Andrzej Kubica, Łukasz Matysek, Przemysław Konach) również i w tej konkurencji znaleźli się na szóstej pozycji.