Lekkoatletyka - finał Grand Prix

Mistrz świata w biegu na 800 m Szwajcar Andre Bucher oraz wicemistrzyni olimpijska i świata na 1500 m Rumunka Violeta Szekely zajęli pierwsze miejsca w generalnej klasyfikacji Grand Prix IAAF sezonu 2001. Oboje wygrali w swoich konkurencjach w ostatnich w tym roku zawodach Grand Prix IAAF w Melbourne.

Bucher zaledwie o jeden punkt wyprzedził płotkarza Allena Johnsona, który w Melbourne przegrał w biegu na 110 ppł. z Kubańczykiem Anierem Garcią.

Zdobywcy głównych trofeów IAAF - Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych - otrzymali w nagrodę po 100 tys. dolarów amerykańskich plus po 50 tys. za pierwsze lokaty w punktacji swych konkurencji.

Z Polaków, których w sumie ośmiu (dwóch mężczyzn i sześć kobiet) znalazło się na listach klasyfikacji generalnej, najwyżej uplasowali się na 26. miejscu Kamila Skolimowska (Warszawianka TOP-2000) i na 29. Dariusz Trafas (AZS AWF Gorzów).