Agata Wróbel w składzie na mistrzostwa Europy młodych ciężarowców

Po raz pierwszy od igrzysk w Sydney srebrna medalista olimpijska w podnoszeniu ciężarów, Agata Wróbel wystartuje w zawodach. Po skutecznym leczeniu zapalenia wątroby wyznaczona została do reprezentacji na wrześniowe mistrzostwa Europy juniorów w Szwecji.
- Agata jest już na tyle zdrowa - powiedział szef szkolenia PZPC Marek Gołąb - że trenuje niemal normalnie i nie ma przeciwwskazań startu w zawodach. Osiągnęła formę dającą jej szansę walki o medal.

W Kalmar, w mistrzostwach Europy juniorów do 20 lat, Polskę reprezentować będzie pięć zawodniczek i sześciu zawodników. 4. ME juniorek i 27. ME juniorów rozegrane zostaną w dniach 5-9 września.

W reprezentacji juniorek, obok broniącej tytułu mistrzyni Europy juniorek Agaty Wróbel, znalazła się też druga zawodniczka -

Aleksandra Klejnowska, która przed rokiem wywalczyła złoty medal w tej imprezie. W 2000 roku w Rijece dwa kolejne medale - brązowe - wywalczyły Ewa Kuraś i Agata Mika. Tym razem nie ma ich w drużynie reprezentacyjnej.

Warto dodać, że w trzech do tej pory rozegranych mistrzostwach Europy juniorek do 20 lat Polki zdobyły już 12 medali, w tym 7 złotych. Wszystko wskazuje na to, że dorobek ten zostanie w Kalmar wzbogacony.

Nie najsilniejsza natomiast jest 6-osobowa reprezentacja juniorów. Największe szanse zdobycia nawet złotego medalu ma

aktualny mistrz świata juniorów - Marcin Dołęga. Przed rokiem zajął on 4. miejsce. Nie ma w ekipie natomiast ubiegłorocznego złotego medalisty Szymona Kołeckiego, który nadal leczy kontuzję.

W ekipie znalazł się też Bogusław Sanocki, który reprezentował już nasz kraj w tegorocznych ME seniorów. Być może i on, a także Karol Gorczyczewski, czy Dominik Dyderski będą walczyć o miejsca na podium.

Juniorzy w dotychczas rozegranych 26. ME wywalczyli 53 medale, w tym 11 złotych.