Sześć polskich osad awansowało do finałów na 500 m

Sześć polskich osad awansowało do finału A, a trzy do finału B na dystansie 500 m w mistrzostwach świata w kajakarstwie w Poznaniu.

W sumie na dystansach 500 i 1000 m reprezentanci Polski popłyną w 12 finałach A i w sześciu finałach B.

Awans do finałów A na 500 m wywalczyli: w K-1 Elżbieta Urbańczyk, w K-2 Beata Sokołowska - Aneta Pastuszka, w K-2 Marek Twardowski - Adam Wysocki, w C-2 Paweł Baraszkiewicz - Daniel Jędraszko, w K-4 Beata Sokołowska, Dorota Kuczkowska, Joanna Skowroń, Aneta Białkowska oraz w C-4 Marcin Kobierski, Marcin Grzybowski, Michał Gajownik, Andrzej Jezierski.

W finale B 500 m wystartują następujące osady: K-1 Grzegorz Kotowicz, C-1 Roman Rynkiewicz, K-4 Tomasz Mendelski, Adam Seroczyński, Dariusz Białkowski, Rafał Głażewski.

W piątkowym półfinale na 500 m awans do finału A zagwarantowała sobie zwycięstwem w swoim biegu Elżbieta Urbańczyk, mając ponadsekundową przewagę nad drugą Karen Funeaux z Kanady.

Także na pierwszym miejscu linię mety przepłynęła czwórka: Beata Sokołowska, Dorota Kuczkowska, Joanna Skowroń, Aneta Białkowska, pokonując Australię i Kanadę.

Duet kajakarzy Marek Twardowski - Adam Wysocki zajął drugie premiowane finałem miejsce przegrywając z Węgrami.

W walce o medale zabraknie Grzegorza Kotowicza. W jedynkach rozegrano 4 półfinały, a z każdego do finału awansowało po dwóch najlepszych. Dziewiątym uczestnikiem był zawodnik, który zajął trzecie miejsce z najlepszym czasem. Trzeci w swoim półfinale był Kotowicz, ale uzyskany przez niego czas nie zagwarantował mu miejsca w finale A.

W C-1 Roman Rynkiewicz był szósty. Czwórka kajakarzy uplasowała się na 4 miejscu.

W sobotę finały na 1000 m oraz eliminacje na 200 m.