PŚ kobiet w tenisie stołowym: wyłoniono ćwierćfinalistki

Broniąca tytułu Chinka Li Ju zagra z Rumunką Mihaela Steff w ćwierćfinale piątej edycji Pucharu Świata kobiet, która rozgrywana jest w chińskim mieście Wuhu.

W swojej grupie eliminacyjnej Li Ju, sklasyfikowana na trzecim miejscu w rankingu Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego (ITTF), zajęła drugie miejsce. W grupie B Li Ju przegrała z Kim Hyon Hui (Korea Płn.) 19:21, 15:21, a wygrała z Chen Jin (Tajwan)21:18, 18:21, 21:11 i Shahirą El-Alfy (Egipt) 21:11, 21:14.

Po pierwszym, przegranym meczu z Li Jia Wei (Singapur) 20:22, 9:21, z turnieju wycofała się Chinka Wang Nan, dwukrotne złota medalistka tegorocznych mistrzostw świata i liderka klasyfikacji ITTF.

Kolejne dwa spotkania - z Ryu Ji Hye (Korea Płd.) i Chang Jun Gao (USA), Wang Nan oddała walkowerem. Powodem tej decyzji 22-letniej Chinki, która na ubiegłorocznych igrzyskach olimpijskich w Sydney także wywalczyła dwa złote medale, było zwichnięcie nogi.

Po raz pierwszy turniej o PŚ kobiet w tenisie stołowym został rozegrany w 1996 roku w Hongkongu i zakończył się triumfem Chinki Deng Yaping.

W ubiegłym roku, w stolicy Kambodży - Phnom Penh, w finale Li Ju pokonała Wang Nan 21:10, 20:22, 21:17, 21:16.