Kadra na lekkoatletyczne MŚ w Edmonton

38 lekkoatletów - 13 kobiet i 25 mężczyzn - reprezentować będzie Polskę w VIII mistrzostwach świata, które w dniach 3-12 sierpnia odbędą się w Edmonton. Większość przebywa już w Kanadzie, bowiem startowała w Igrzyskach Frankofońskich.
Prezydium PZLA zweryfikowało na swym czwartkowym posiedzeniu skład reprezentacji. Do Edmonton nie pojedzie Małgorzata Sobańska (Olimpia Poznań), która miała pobiec w maratonie, natomiast znak zapytania postawiono przy sprinterze Marcinie Krzywańskim (Skra Warszawa) i oszczepniku Rajmundzie Kółko (Skra Warszawa).

Trener Sobańskiej, a jednocześnie jej małżonek Piotr Mańkowski poinformował w piśmie skierowanym do PZLA o rezygnacji zawodniczki z udziału w mistrzostwach świata. Natomiast w stosunku do Krzywańskiego i Kółko toczy się postępowanie wyjaśniające prowadzone przez komisję do spraw wyróżnień i dyscypliny.

- Jest to kwestia paru dni, aby wyjaśniła się sprawa startu Krzywańskiego i Kółko - poinformował dyrektor biura PZLA Andrzej Lasocki.

W składzie ekipy, z bardziej znanych lekkoatletów, uczestniczących w poprzednich mistrzostwach świata, zabrakło Katarzyny Radtke (chód), Urszuli Włodarczyk (siedmiobój), Tomasza Ścigaczewskiego (110 m ppł) i Sebastiana Chmary (dziesięciobój).

Radtke leczy kontuzję, Włodarczyk nie uzyskała minimum, Ścigaczewski jest po zabiegu przeprowadzonym tydzień temu w Helsinkach, a Chmara po długotrwałej kontuzji nie jest jeszcze w pełni formy.

Skład reprezentacji Polski na VIII mistrzostwa świata:

Kobiety

400 m - Grażyna Prokopek (Skra Warszawa)

1500 m - Lidia Chojecka (Pogoń Polmos Siedlce)

400 m ppł - Małgorzata Pskit (Skra Warszawa)

Anna Olichwierczuk (Skra Warszawa)

4x400 m - Grażyna Prokopek, Małgorzata Pskit, Aleksandra Pielużek, Anna Olichwierczuk (wszystkie Skra), Aneta Lemiesz (Warszawianka TOP-2000)

tyczka - Monika Pyrek (Lechia Gdańsk)

trójskok - Liliana Zagacka (Skra Warszawa)

kula - Krystyna Zabawska (Podlasie Białystok)

- Katarzyna Żakowicz (AZS AWF Wrocław)

dysk - Joanna Wiśniewska (Warszawianka TOP-2000)

młot - Kamila Skolimowska (Warszawianka TOP-2000)

Agnieszka Pogroszewska (LKS Jantar Ustka)

Mężczyźni

200 m - Marcin Urbaś (AZS AWF Kraków)

- Marcin Jędrusiński (Śląsk Wrocław)

400 m - Robert Maćkowiak (Śląsk Wrocław)

800 m - Paweł Czapiewski (Lubusz Słubice)

- Grzegorz Krzosek (RTL Dami-ZTE Radom)

110 m ppł - Artur Kohutek (Zawisza Bydgoszcz)

400 m ppł - Marek Plawgo (Warszawianka TOP-2000)

- Paweł Januszewski (Skra Warszawa)

chód 50 km - Robert Korzeniowski (Wawel Kraków)

- Tomasz Lipiec (Skra Warszawa)

- Roman Magdziarczyk (AZS AWF Gdańsk)

4x100 m - Marcin Urbaś (AZS AWF Kraków), Marcin Jędrusiński

(Śląsk Wrocław), Piotr Balcerzak (Skra), Ryszard

Pilarczyk (Olimpia Poznań), Łukasz Chyła (SKLA Sopot)

4x400 m - Robert Maćkowiak, Piotr Rysiukiewicz, Jacek Bocian (wszyscy Śląsk Wrocław), Piotr Długosielski (AZS AWF Warszawa), Piotr Haczek (Skra Warszawa), Rafał Wieruszewski (Orkan Poznań)

wzwyż - Grzegorz Sposób (AZS Lublin)

tyczka - Adam Kolasa (Lechia Gdańsk)

w dal - Grzegorz Marciniszyn (Skra Warszawa)

młot - Szymon Ziółkowski (AZS Poznań)

- Maciej Pałyszko (Warszawianka TOP-2000)

oszczep - Dariusz Trafas (AZS AWF Gorzów)