Ondrej Sosenka nowym liderem Wyścigu Solidarności

Holender Stefan van Dijk z grupy Batavus wygrał w Kielcach po finiszu z peletonu czwarty etap 12. kolarskiego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Wydawało się, że brązowy medalista mistrzostw Holandii umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Van Dijk wyprzedził polskich kolarzy - Krzysztofa Jeżowskiego (Mikomax Browar Staropolski) i Jacka Mickiewicza (Atlas Lukullus Ambra).

Wieczorem rozegrano drugi sobotni etap - jazdę na czas. Wygrał go Czech Ondrej Sosenka z polskiej grupy CCC Mat i zdobył żółtą koszulkę lidera.

Na trasie z Bodzentyna do Skarżyska Kamiennej (37,8 km) mistrz Czech uzyskał znakomity rezultat 45.05 min wyprzedzając aż o 1 minutę i 6 sekund mistrza Niemiec Thomasa Liesego (Team Nuernberger) oraz o 1.59 mistrza Polski i swojego kolegę z drużyny Piotra Przydziała. W klasyfikacji generalnej kolejność jest identyczna.