Kusznierewicz siódmy w mistrzostwach Europy

Mistrzem Europy w klasie Fin został Grek Emilios Papathanasiou, srebrny medal zdobył Anglik Andrew Simpson, a brązowy Francuz Xavier Rohart.

Broniący mistrzowskiego tytułu Mateusz Kusznierewicz (YKP Warszawa) zajął siódme miejsce w żeglarskich mistrzostwach Europy w klasie Finn, które odbywały się na włoskim jeziorze Garda, leżącym między Brescią a Weroną. Złoty medal wywalczył Grek Emilios Papathanasiou, srebrny Anglik Andrew Simpson, a brązowy Francuz Xavier Rohart.

W klasyfikacji mistrzostw Europy juniorów na 11. pozycji uplasował się jedyny reprezentant Polski w tej kategorii - Michał Rumszewicz (AZS UWM Olsztyn).

W sobotę nie zdołano przeprowadzić dziewiątego, ostatniego wyścigu. Ponad 90 uczestników regat przez cztery godziny oczekiwało na ustawienie trasy. Jednak okazało się to niemożliwe bowiem wiatr co chwilę zmieniał kierunek.

Tak więc końcowa klasyfikacja mistrzostw Europy została zatwierdzona przez komisję sędziowską po ośmiu wyścigach.

Końcowa klasyfikacja ME w klasie Finn: 1. Emilios Papathanasiou (Grecja) 32 pkt., 2. Andrew Simpson (Anglia) 38, 3. Xavier Rohart (Francja) 46, 4. Karlo Kuret (Chorwacja) 52, 5. Pascal Rambeau (Francja) 52, 6. Sebastien Godefroid (Belgia) 53, 7. Mateusz Kusznierewicz (YKP Warszawa) 54, ... 19. Wacław Szukiel (AZS UWM Olsztyn) 135, ...41. Rafał Szukiel (AZS UWM Olsztyn) 258, 53. Michał Rumszewicz (AZS UWM Olsztyn) 349 (w juniorach 11.), 67. Robert Połczyński (YKP Gdynia) 429.