Lennox Lewis akceptuje warunki Dona Kinga

Były bokserski mistrz świata wszech wag Lennox Lewis z radością zaakceptował ofertę promotora Dona Kinga w sprawie rewanżowej walki o tytuł z Amerykaninem Hasimem Rahmanem.
We wtorek King zaoferował 12,5 mln dol. ekipie Lewisa za walkę z Rahmanem, która miałaby odbyć się 6 października. - Nie ma jeszcze konkretnej decyzji, ale wstępnie ją akceptujemy - oświadczył menedżer Brytyjczyka Frank Maloney. Menedżer finansowy Adrian Ogun dodał, że oferta ta nie zawiera żadnych zobowiązań na przyszłość. - Jeżeli gwarancje finansowe będą realne, a kontrakt sformułowany i wstępnie uzgodniony, Don będzie mógł ruszyć z promocją - powiedział Ogun.

Rahman niespodziewanie pokonał 35-letniego Brytyjczyka 22 kwietnia, nokautując go w piątej rundzie.

W zeszłym miesiącu Lewis wygrał w nowojorskim sądzie sprawę, na podstawie której Rahman został zobowiązany do rewanżowej walki.

- Chcę się trzymać tej opcji i odzyskać tytuł - oświadczył Lennox Lewis. - Wygrałem pierwszą rundę w sądzie, a teraz zrobię to samo na ringu, jak znajdę tam Rahmana.

Brytyjczyk dodał, że negocjacje z innym byłym mistrzem świata Mikiem Tysonem są w toku i zbliżają do końca. - Jestem pewny, że zmierzę się z nim, ale dopiero kiedy odzyskam tytuł - zapowiedział Lewis.