Skład reprezentacji Polski na MŚ w Edmonton

Po 77. lekkoatletycznych mistrzostwach Polski w Bydgoszczy, PZLA powołał 14 zawodniczek i 25 zawodników do reprezentacji na sierpniowe mistrzostwa świata w Edmonton. Kilka osób zostało włączonych do kadry warunkowo - muszą jeszcze potwierdzić w najbliższych dniach swą formę.

Kobiety

400 m - Grażyna Prokopek (Skra Warszawa)

1500 m - Lidia Chojecka (Pogoń Polmos Siedlce) - warunkowo

maraton - Małgorzata Sobańska (Olimpia Poznań)

400 m ppł - Małgorzata Pskit i Anna Olichwierczuk (obie Skra)

4x400 m - Grażyna Prokopek, Małgorzata Pskit, Aleksandra Pielużek, Anna Olichwierczuk (wszystkie Skra), Aneta Lemiesz (Warszawianka TOP-2000)

tyczka - Monika Pyrek (Lechia Gdańsk)

kula - Krystyna Zabawska (Podlasie Białystok), Katarzyna Żakowicz (AZS AWF Wrocław)

dysk - Joanna Wiśniewska (Warszawianka TOP-2000)

młot - Kamila Skolimowska (Warszawianka TOP-2000), Agnieszka Pogroszewska (LKS Jantar Ustka)

oszczep - Monika Kołodziejska-Mrówka (AZS AWF Wrocław) - warunkowo

Mężczyźni

100 m - Marcin Krzywański (Skra Warszawa)

200 m - Marcin Urbaś (AZS AWF Kraków), Marcin Jędrusiński (Śląsk Wrocław)

400 m - Robert Maćkowiak (Śląsk Wrocław)

800 m - Paweł Czapiewski (Lubusz Słubice), Grzegorz Krzosek (RTL Dami-ZTE Radom)

110 m ppł. - Artur Kohutek (Zawisza Bydgoszcz)

400 m ppł. - Marek Plawgo (Warszawianka TOP-2000), Paweł Januszewski (Skra Warszawa)

chód 50 km - Robert Korzeniowski (Wawel Kraków), Tomasz Lipiec (Skra Warszawa), Roman Magdziarczyk (AZS AWF Gdańsk)

4x100 m - Marcin Krzywański, (Skra), Marcin Urbaś (AZS AWF Kraków), Marcin Jędrusiński (Śląsk Wrocław), Piotr Balcerzak (Skra), Ryszard Pilarczyk (Olimpia Poznań), Łukasz Chyła (SKLA Sopot)

4x400 m - Robert Maćkowiak, Piotr Rysiukiewicz, Jacek Bocian (wszyscy Śląsk Wrocław), Piotr Długosielski (AZS AWF Warszawa), Piotr Haczek (Skra Warszawa), Rafał Wieruszewski (Orkan Poznań)

tyczka - Adam Kolasa (Lechia Gdańsk)

młot - Szymon Ziółkowski (AZS Poznań), Maciej Pałyszko (Warszawianka TOP-2000)

oszczep Rajmund Kółko (Skra Warszawa), Dariusz Trafas (AZS AWF Gorzów) - warunkowo