Sport.pl

Wyniki 77. Mistrzostw Polski w lekkoatletyce

I dzień

Młot kobiet

1. Kamila Skolimowska (Warszawianka TOP 2000) 68,12

2. Agnieszka Pogroszewska (LKS Jantar Ustka) 67,79

3. Jolanta Borawska (AZS AWF Wrocław) 59,71

4. Małgorzata Zadura (AZS Lublin) 57,79

5. Emilia Pietruch (Skra Warszawa) 53,73

6. Anna Koźlakowska (Zawisza Bydgoszcz) 53,46



Pchnięcie kulą kobiet

1. Krystyna Zabawska (Podlasie Białystok) 18,85

2. Katarzyna Żakowicz (AZS AWF Wrocław) 18,59

3. Karolina Konkolewska (Zawisza Bydgoszcz) 16,38

4. Magdalena Dzierzęcka (MMKS Iława) 14,86

5. Kornelia Kozłowska (Luks Inowrocław) 14,23

6. Dorota Szczepanik (AZS AWF Kraków) 13,75



Skok w dal mężczyzn

1. Grzegorz Marciniszyn (Skra Warszawa) 8,00

2. Paweł Zdrajkowski (LKS Błękitni Osowa Sień) 7,64

3. Radosław Jędrzejewski (Agros Zamość) 7,55

4. Daniel Kaczmarczyk (AZS AWF Wrocław) 7,39

5. Paweł Przybyszewski (LKS Vectra Włocławek) 7,23

6. Paweł Dutkiewicz (AZS AWF Warszawa)



100 m kobiet

1. Agnieszka Rysiukiewicz (AZS AWF Wrocław) 11,62

2. Marzena Pawlak (Olimpia Poznań) 11,64

3. Iwona Dorobisz (AZS AWF Wrocław) 11,76

4. Joanna Niełacna (Olimpia Poznań) 11,77

5. Beata Szkudlarz (AZS AWF Pol-Kres Biała Podlaska) 11,80

6. Irena Sznajder (GKS Olimpia Grudziądz) 11,86



100 m mężczyzn

1. Marcin Krzywański (Skra Warszawa) 10,23

2. Piotr Balcerzak (Skra Warszawa) 10,30

3. Zbigniew Tulin (Legia Warszawa) 10,39

4. Marcin Urbaś (AZS AWF Kraków) 10,40

5. Łukasz Chyła (SKLA Sopot) 10,41

6. Ryszard Pilarczyk (Olimpia Poznań) 10,47



Kula mężczyzn

1. Leszek Śliwa (Zawisza Bydgoszcz) 19,32 m

2. Tomasz Chrzanowski (Śląsk Wrocław) 18,97

3. Łukasz Wenta (Lechia Gdańsk) 18,87

4. Przemysław Zabawski (Podlasie Białystok) 18,78

5. Sebastian Wenta (Lechia Gdańsk) 18,06

6. Tomasz Majewski (Skra Warszawa) 17,83



5000 m kobiet

1. Justyna Bąk (Skra Warszawa) 16.05,84

2. Dorota Gruca-Giezek (Agros Zamość) 16.07,08

3. Marzena Michalska (Wawel Kraków) 16.17,36

4. Beata Monica-Szyjka (Victoria Racibórz) 16.21,32

5. Monika Drybulska (Olimpia Poznań) 16.27,59

6. Grażyna Syrek (Olimpia Poznań) 16.38,96



3000 m z przeszkodami

1. Jan Zakrzewski (Oleśniczanka Oleśnica) 8.34,64

2. Jakub Czaja (SKLA Sopot) 8.35,43

3. Michał Kaczmarek (Oleśniczanka) 8.38.25

4. Grzegorz Walaszek (Astra Nowa Sól) 8.40,76

5. Marek Jaroszewski (Gwardia Piła) 8.42,77

6. Jakub Wiśniewski (Warszawianka) 8.43,45



10 000 m mężczyzn

1. Dariusz Kruczkowski (Zawisza Bydgoszcz) 28.41,06

2. Piotr Gładki (Lechia Gdańsk) 28.42,13

3. Piotr Drwal (STS Gryf 3. Słupsk) 28.43,24

4. Jan Białk (Wejher Wejherowo) 28.54,60

5. Arkadiusz Sowa (Oleśniczanka) 29.19,33

6. Jakub Burghardt (LKS Mielec) 29.31,82



II dzień

400 m ppł kobiet

1. Małgorzata Pskit (Skra Warszawa) 55,04

2. Anna Olichwierczuk (Skra Warszawa) 55,61

3. Aleksandra Pielużek (Skra Warszawa) 57,39

4. Karolina Tłustochowska (AZS AWF Wrocław) 57,78

5. Ewelina Sętowska (AZS AWF Warszawa) 59,54

6. Katarzyna Izydorek (Olimpia Poznań) 59,61



400 m ppł mężczyzn

1. Marek Plawgo (Warszawianka TOP-2000) 48,94

2. Paweł Januszewski (Skra Warszawa) 49,19

3. Karol Radke (Skra Warszawa) 50,10

4. Tomasz Rudnik (AZS AWF Wrocław) 50,40

5. Zenon Miśtak (AZS AWF Katowice) 51,21

6. Marek Motyka (AZS AWF Katowice) 51,78



400 m mężczyzn

1. Robert Maćkowiak (Śląsk Wrocław) 45,20

2. Piotr Rysiukiewicz (Śląsk Wrocław) 45,55

3. Piotr Długosielski (AZS AWF Warszawa) 45,67

4. Rafał Wieruszewski (LKS Orkan Poznań) 45,76

5. Piotr Haczek (Skra Warszawa) 46,11

6. Artur Gąsiewski (Skra Warszawa) 46,36

7. Artur Walenczak (AZS AWF Wrocław) 46,61

8. Jacek Bocian (Śląsk Wrocław) 46,68



400 m kobiet

1. Grażyna Prokopek (Skra Warszawa) 52,48

2. Aneta Lemiesz (Warszawianka TOP-2000) 52,83

3. Luiza Łańcuchowska (Skra Warszawa) 53,31

4. Monika Bejnar (Skra Warszawa) 53,96

5. Justyna Karolkiewicz (MKS Pogoń Siedlce) 53,97

6. Ilona Szymerska (Skra Warszawa) 54,54



Wzwyż kobiet

1. Anna Ksok (Śląsk Wrocław) 1,88

2. Agnieszka Korogocka (OKS Start Otwock) 1,81

3. Katarzyna Miszczak (AZS AWF Pol-Kres Biała Podlaska) 1,81

4. Alina Jażdżewska (AZS AWF Gdańsk) 1,77

5. Agnieszka Falasa (AZS AWF Katowice) 1,77

6. Leonarda Prażmowska (LKS Błękitni Osowa Sień) 1,72



Oszczep kobiet

1. Monika Kołodziejska-Mrówka (AZS AWF Wrocław) 58,24

2. Ewa Rybak (Skra Warszawa) 58,23

3. Barbara Madejczyk (AZS AWF Gdańsk) 58,22

4. Izabela Wojczakowska (Skra Warszawa) 56,32

5. Genowefa Patla (AZS AWF Warszawa) 55,93

6. Karolina Kaczmarek (AZS AWF Poznań) 48,30



800 m mężczyzn

1. Paweł Czapiewski (LKS Lubusz Słubice) 1.46,44

2. Grzegorz Krzosek (RTL Dami-ZTE Radom) 1.47,70

3. Wojciech Kałdowski (Lechia Gdańsk) 1.48,04

4. Mariusz Walczak (Wejher Wejherowo) 1.48,16

5. Sebastian Miller (Lechia Gdańsk) 1.48,17

6. Maciej Szymański (SKLA Sopot) 1.49,28



800 m kobiet

1. Anna Zagórska (AZS AWF Wrocław) 2.04,70

2. Małgorzata Jamróz (Warszawianka) 2.05,05

3. Joanna Kaczor (LKS Znicz Biłgoraj) 2.05,27

4. Katarzyna Grzesiak (MKS-MOS Wrocław) 2.05,83

5. Joanna Buza (MKS Start Lublin) 2.06,12

6. Barbara Gruca (AZS AWF Kraków) 2.07,59



trójskok mężczyzn

1. Jacek Kazimierowski (MKLA Łęczyca) 16,17

2. Krzysztof Głuszkowski (LKS Błękitni Osowa Sień) 15,88

3. Krzysztof Szuptarski (Agros Zamość) 15,87

4. Konrad Katarzyński (AZS AWF Kraków) 15,65

5. Robert Michniewski (Zawisza Bydgoszcz) 15,63

6. Przemysław Cytloch (WMKS Płońsk) 15,55



oszczep mężczyzn

1. Dariusz Trafas (AZS AWF Gorzów Wlkp.) 81,89

2. Rajmund Kółko (Skra Warszawa) 78,33

3. Tomasz Damszel (Skra Warszawa) 77,56

4. Grzegorz Krasiński (Skra Warszawa) 72,04

5. Bronisław Korda (AZS AWF Poznań) 70,38

6. Mariusz Roszkowski (AZS AWF Pol-Kres Biała Podlaska) 69,93



w dal kobiet

1. Lilianna Zagacka (Skra Warszawa) 6,51

2. Katarzyna Klisowska (MKS-MOS Wrocław) 6,29

3. Karolina Binaś (AZS AWF Poznań) 6,23

4. Joanna Olesińska (AKS Chorzów) 6,23

5. Bożena Trzcińska (Skra Warszawa) 6,14

6. Małgorzata Trybańska (Warszawianka) 6,02



4x100 m kobiet

1. Skra Warszawa (A.Olichwierczuk, A.Pielużek, I.Konrad, L.Łańcuchowska) 45,60

2. AZS AWF Wrocław (I.Dorobisz, A.Rysiukiewicz, M.Bartczak, K.Tłustochowska) 45,75

3. Olimpia Poznań (K.Wachowiak, M.Pawlak, K.Izydorek, J.Niełacna) 45,89

4. Skra Warszawa II 46,05

5. AZS AWF Katowice 46,88

6. Orzeł Warszawa 46,91



4x100 m mężczyzn

1. Olimpia Poznań (R.Pilarczyk, T.Kondratowicz, P.Rogowski, A.Małolepszy) 39,79

2. AZS AWF Kraków (P.Kolasa, M.Urbaś, M.Witowski, M.Nowak) 40,11

3. Skra Warszawa (A.Gąsiewski, P.Jesień, P.Balcerzak, M.Krzywański) 40,48

4. AZS AWF Wrocław 40,80

5. AZS AWF Katowice 41,60

6. AZS AWF Kraków 41,75



III dzień

Skok o tyczce kobiet

1. Monika Pyrek (Lechia Gdańsk) 4,61 m (rekord Europy)

2. Anna Wielgus (Lechia) 4,10

3. Joanna Piwowarska (KL Gdynia) 3,90

4. Anna Olko (SKLA Sopot) 3,90

5-6. Agnieszka Wrona (Budowlani Kielce) 3,70

5-6. Anna Ambrożuk (AZS AWF Gdańsk) 3,70



Rzut młotem mężczyzn

1. Szymon Ziółkowski (AZS Poznań) 81,34

2. Maciej Pałyszko (Warszawianka) 76,50

3. Wojciech Kondratowicz (AZS-AWF Gorzów Wlkp.) 76,24

4. Kazimierz Boulge (WKS Zawisza Bydgoszcz) 69,50

5. Krzysztof Kaliszewski (Skra Warszawa) 68,27

6. Krzysztof Kozłowski (AZS-AWF Gorzów Wlkp.) 66,23



1500 m kobiet

1. Justyna Bąk (Skra Warszawa) 4.15,37

2. Małgorzata Jamróz (Warszawianka) 4.15,60

3. Dorota Fiut (Skra Warszawa) 4.17,76

4. Joanna Kaczor (Znicz Biłgoraj) 4.19,80

5. Małgorzata Bury (Warszawianka) 4.21,37

6. Agata Kiedrowicz (LKS Błękitni Osowa Sień) 4.22,00



1500 m mężczyzn

1. Leszek Zblewski (Warszawianka) 3.47,91

2. Wojciech Kałdowski (Lechia Gdańsk) 3.48,26

3. Zbigniew Graczyk (AZS AWF Gorzów) 3.48,41

4. Tomasz Babiszkiewicz (Astra Nowa Sól) 3.48,98

5. Patrycjusz Szwajnoch (Start Otwock) 3.49,78

6. Grzegorz Kujawski (AZS AWF Wrocław) 3.50,24



100 m ppł kobiet

1. Aneta Sosnowska (Skra Warszawa) 13,12

2. Iwona Konrad (Skra) 13,59

3. Agnieszka Frankowska (Wawel Kraków) 13,92

4. Joanna Grzesiak (Lechia) 13,95

5. Magdalena Wittstock (LKS Ziemi Puckiej) 13,97

6. Justyna Oleksy (Osa Zgorzelec) 14,12



Dysk kobiet

1. Marzena Wysocka (AZS AWF Pol-Kres Biała Podlaska) 62,09

2. Joanna Wiśniewska (Warszawianka) 60,49

3. Wioletta Potępa (Skra) 58,31

4. Renata Pokarz (AZS AWF Kraków) 50,76

5. Dorota Szczepanik (AZS AWEF Kraków) 49,85

6. Katarzyna Sekuła (ASZS AEK Kraków) 48,81



200 m kobiet

1. Joanna Niełacna (Olimpia Poznań) 23,77

2. Agnieszka Rysiukiewicz (AZS AWF Wrocław) 23,92

3. Małgorzata Flejszar (LKS Ziemi Puckiej) 24,05

4. Joanna Kocielnik (Orzeł Warszawa) 24,09

5. Marzena Pawlak (Olimpia Poznań) 24,41

6. Małgorzata Górecka (AZS AWF Katowice) 24,58



10 000 m kobiet

1. Dorota Gruca-Giezek (Agros Zamość) 34.05,97

2. Marzena Michalska (Wawel Kraków) 34.19,27

3. Małgorzata Sobańska (Olimpia Poznań) 34.25,05

4. Patrycja Włodarczyk (AZS AWF Wrocław) 35.10,30

5. Edyta Lewandowska (RKS Łódź) 36.01,63

6. Agnieszka Plażuk (AZS AWF Pol-Kres Biała Podlaska) 36.46,70



200 m mężczyzn

1. Marcin Urbaś (AZS AWF Kraków) 20,71

2. Marcin Jędrusiński (Śląsk Wrocław) 20,86

3. Łukasz Chyła (SKLA Sopot) 21,16

4. Ryszard Pilarczyk (Olimpia Poznań) 21,24

5. Piotr Balcerzak (Skra Warszawa) 21,32

6. Paweł Didkowski (AZS AWF Wrocław) 21,44



trójskok kobiet

1. Lilianna Zagacka (Skra Warszawa) 13,95

2. Renata Szykulska (AZS AWF Gorzów) 13,60

3. Aneta Sadach (LKS Błękitni Osowa Sień) 13,40

4. Ilona Pazoła (Skra) 13,10

5. Anna Kuczkowska (Warszawianka TPOP 2000) 13,05

6. Magdalena Olechnowska (AZS AWF Warszawa) 12,94



wzwyż mężczyzn

1. Grzegorz Sposób (AZS Lublin) 2,22

2. Paweł Gulcz (AZS AWF Poznań) 2,22

3. Marcin Kaczocha (AZS AWG Gdańsk) 2,18

4. Tomasz Zydorkiewicz (Olimpia Poznań) 2,14

5-6. Paweł Mankiewicz (Warszawianka TOP 2000) 2,14

5-6. Marcin Klinkosz (SKLA MS Słupsk) 2,14



5000 m mężczyzn

1. Leszek Biegała (Zawisza Bydgoszcz) 14.11,36

2. Dariusz Kruczkowski (Zawisza) 14.12,66

3. Artur Błasiński (RTL Dami-ZTE Radom) 14.13,63

4. Piotr Gładki (Lechia Gdańsk) 14.19,04

5. Piotr Drwal (STS Gryf 3. Słupsk) 14.22,06

6. Wiesław Figurski (LKS Mielec) 14.22,45



4x400 m kobiet

1. Skra Warszawa (I. Szymerska, A. Olichwierczuk, L. Łańcuchowska, A.Pielużek) 3.36,34

2. Skra II Warszawa (Ż. Tomczyk, M. Pskit, M. Bejnar, G. Prokopek) 3.40,10

3. AZS AWF Wrocław (I. Dorobisz, M. Styza, K. Tłustochowska, A. Zagórska) 3.43,97

4. LKS Błękitni Osowa Sień 3.48,53

5. Olimpia Poznań 3.50,67

6. AZS AWF Warszawa 3.55,15