Igrzyska lotnicze - Wacław Wieczorek zdobył złoto

Polski pilot Wacław Wieczorek (Aeroklub Krakowski) wywalczył w Cordobie złoty medal II Światowych Igrzysk Lotniczych w zawodach w lataniu precyzyjnym, uzyskując 257 pkt.

Srebrny medal zdobył reprezentant Słowenii Robert Verbancic - 312 pkt, a brązowy Adrian Pilling z Republiki Południowej Afryki - 355 pkt.

Są to wprawdzie wyniki wstępne, ogłoszone nieoficjalnie przed rozpatrzeniem protestów wniesionych przez zawodników z dalszych lokat, ale wszystko wskazuje na to, że czołowa trójka utrzyma swe pozycje.

Zawody rozegrane w ramach igrzysk były zarazem X mistrzostwami Europy w tej konkurencji pilotażu samolotowego. Wacław Wieczorek, który startował w Hiszpanii na Wildze 2000 produkowanej w PZL Okęcie, zdobył więc zarazem drugi złoty medal.

W klasyfikacji drużynowej igrzysk pierwsze miejsce zajęły Czechy, drugie Polska, a trzecie RPA.