Kuerten pierwszym finalistą Roland Garros

Brazylijczyk Gustavo Kuerten, rozstawiony z numerem pierwszym, po raz drugi z rzędu awansował do finału wielkoszlemowego turnieju tenisowego na kortach ziemnych Rolanda Garrosa w Paryżu (z pulą nagród 9,6 mln dol.).

W piątek Kuerten pokonał Hiszpana Juana Carlosa Ferrero (nr 4) 6:4, 6:4, 6:3. Mecz trwał dwie godziny i dziesięć minut. Obydwaj tenisiści spotkali się w paryskim półfinale również przed rokiem. Wtedy Brazylijczyk wygrał w pięciu setach.

24-letni Kuerten dwukrotnie triumfował na kortach Rolanda Garrosa, w 1997 i 2000 roku. Jego przeciwnikiem w niedzielnym finale będzie zwycięzca drugiego piątkowego meczu, pomiędzy Hiszpanem Alexem Corretją (nr 13) i Francuzem Sebastienem Grosjeanem (10).