Roland Garros: Hewitt pokonał Canasa w 1/8 finału

Australijski tenisista, Lleyton Hewitt (rozstawiony z numerem 6.) pokonał Argentyńczyka Guillermo Canasa w meczu 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa w Paryżu (z pulą nagród 9,6 mln dol.).

Hewitt wygrał w pięciu setach 3:6, 6:7 (3-7), 6:2, 6:3, 6:3. Mecz, który rozpoczął się w niedzielę po południu, trwał w sumie cztery godziny i 12 minut.

Sędzia główny turnieju w niedzielę podjął decyzję o przerwaniu gry - gdy Hewitt prowadził 4:2 w piątym secie - ze względu na zapadające ciemności.

W ósmym gemie, przy prowadzeniu 5:2 Hewitt nie wykorzystał trzech piłek meczowych, ostatecznie zakończył spotkanie dopiero przy piątym meczbolu.

W ćwierćfinale rywalem Australijczyka będzie Hiszpan Juan Carlos Ferrero, rozstawiony w Paryżu z numerem czwartym.