MŚ w tenisie stołowym: wszystkie złote medale dla Chin

Reprezentanci Chin zdobyli komplet siedmiu złotych medali podczas 46. mistrzostw świata w tenisie stołowym, które w niedzielę zakończyły się w japońskiej Osace.

Lucjan Błaszczyk, który odpadł z turnieju w 1/8 finału, awansował o dwie pozycje w rankingu Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego (ITTF), który został ogłoszony w niedzielę w Osace. Po raz pierwszy w karierze Błaszczyk, reprezentujący niemiecki TTC Zugbruecke Grenzau, awansował do czołowej dwudziestki na świecie (19. pozycja).

Na czterech czołowych miejscach w rankingu bez zmian. Prowadzi 23-letni Chińczyk Wang Liqin (2361 pkt.), który w Japonii zdobył trzy złote medale - w singlu, deblu i turnieju drużynowym. Na drugiej pozycji sklasyfikowany jest jego rodak Kong Linghui (2180 pkt.), mistrz olimpijski z Sydney i wicemistrz świata z Osaki.

Oprócz Błaszczyka (1755 pkt.) w czołowej setce sklasyfikowani są jeszcze dwaj inni Polacy - Tomasz Krzeszewski zajmuje 59. lokatę (1439 pkt.), a 67. jest Marcin Kusiński - 1384.

Wśród pań pierwszą pozycję utrzymała 22-letnia Chinka Wang Nan, dwukrotna złota medalistka z Osaki i igrzysk z Sydney, liderka klasyfikacji ITTF od stycznia 1999 roku. Najlepsza z zawodniczek polskich - Kinga Stefańska - w rankingu znajduje się na 158. miejscu (1076 pkt.).

Złoci medaliści MŚ w Osace.

Mężczyźni. Gra pojedyncza: Wang Liqin; debel: Wang Liqin, Yan Sen; drużynowo: Chiny. Kobiety. Gra pojedyncza: Wang Nan; debel: Wang Nan, Li Ju; drużynowo: Chiny; gra mieszana: Qin Zhijian, Yang Ying