Agata Wróbel nie wystartuje w mistrzostwach Europy

Srebrna medalistka olimpijska z Sydney w podnoszeniu ciężarów Agata Wróbel nie wystartuje w rozpoczynających się 24 kwietnia w Trenczynie mistrzostwach Europy z powodu wirusowego zapalenia wątroby typu C.
- Wirus został wykryty na początku roku, nie znamy źródła jego pochodzenia - oświadczył trener kadry kobiet Ryszard Soćko. - Zawodniczka jest na leczeniu w szpitalu Ministerstwa Obrony Narodowej w Warszawie. Bardzo poważnie podchodzimy do tej sytuacji. Nie zależy nam na doraźnych sukcesach w najpoważniejszych tegorocznych imprezach. Najważniejsze jest obecnie zdrowie Agaty Wróbel.

Zdaniem lekarza kadry Jarosława Krzywańskiego leczenie może potrwać około pół roku.

Niespełna 20-letnia sztangistka to jedna z najlepszych polskich sportsmenek ostatnich lat. W Sydney uzyskując 295 kg (132,5 + 162,5) w dwuboju wagi ponad 75 kg zdobyła srebrny medal. Przegrała tylko z reprezentantką Chin - Ding Meiyuan, która dźwignęła 300 kg.

Polska sztangistka dzierży od kilku lat tytuł najsilniejszej kobiety Europy. W 1999 roku zdobyła w La Corunii mistrzostwo kontynentu, a w Atenach wicemistrzostwo świata. Zwyciężała w mistrzostwach świata i Europy juniorek.