Sport.pl

TVP będzie nadal pokazywać igrzyska. Odkupiła prawa do transmisji od Eurosportu

Igrzyska olimpijskie jednak pozostaną w TVP aż do 2020 roku. Telewizja publiczna po długich negocjacjach odkupiła od Discovery i Eurosportu sublicencję na transmisje z Pjongczang 2018 i Tokio 2020 w kanale otwartym
W czerwcu 2015 skończyła się era europejskich telewizji publicznych jako jednego z głównych sojuszników MKOl. Ogólnoeuropejskie prawa do transmisji igrzysk zimowych i letnich od 2018 do 2024 przejęła wówczas amerykańska grupa komercyjna Discovery, właściciel m.in. Eurosportu. Płacąc za nie półtora miliarda dolarów. To oznaczało, że pierwszy raz olimpijskie transmisje mogły trafić do innej stacji otwartej niż TVP. Pojawiały się spekulacje, z którym właścicielem kanałów otwartych Discovery może wejść w Polsce w sojusz. Sojusz obowiązkowy, bo MKOl na tego który kupił prawa do transmisji otwartych nakłada obowiązek dopilnowania, by do takich transmisji doszło. Nie wolno w takim przypadku ograniczyć transmisji do kanałów płatnych.

Okazało się, że najbardziej zdeterminowana w staraniach o sublicencję była TVP. Negocjacje trwały od dawna. We wtorek 31 stycznia telewizja publiczna i Discovery ogłosiły, że TVP będzie miała wyłączne prawo do transmisji otwartych z dwóch najbliższych igrzysk i niewyłączne do transmisji w internecie. A Eurosport zachowa wyłączność na transmisje w kanałach płatnych.

Złe informacje dla Nawałki... Reprezentanci Polski mają problemy w swoich klubach
Więcej o:
Komentarze (26)
TVP będzie nadal pokazywać igrzyska. Odkupiła prawa do transmisji od Eurosportu
Zaloguj się
 • robsonac222

  Oceniono 2 razy 2

  To nic nie zmienia.
  KUR-WIZJA już dawno straciła SZACUNEK.
  A ile to kosztowało?
  Przecież olimpiadę i tak telewizje muszą pokazywać na otwartych kanałach.
  Bezsensowny wydatek dla ratowania twarzy. Przepraszam RYJA.

 • elenem

  Oceniono 2 razy 2

  TVP robi od roku codziennie "igrzyska" w Wiadomościach. Narodowa Szczujnia. Inne ich relacje juz nie zrobią wrazenia. Mnie moga całkiem te kanały zablokowac. Tęsknić nie bede. :)

 • mushkaplooyka

  Oceniono 1 raz 1

  pisia telewizja rzuci igrzyska otumanionym tłumom

 • Mariusz Frankowski

  Oceniono 1 raz 1

  Dobra wiadomość dla reklamodawców REŻIMOWEJ TVP nie oglądamy nie widzieliśmy RIO w TVP to i następnych IO możemy nie oglądać są inne stacje TV .

 • lechmiszcz

  0

  TVPis to mafia a Lech miszcz Polski nasza duma Wielkopolski!!!

 • kibolbandyta

  0

  Nagle się okazuje, że wszyscy zaczną oglądać eurosport :)
  Żenada. Tutaj piszecie komentarze a w domu jak nikt nie patrzy i tak odpalicie publiczną po czym napiszecie relację jaka ta telewizja jest zła i zakłamana chociaż jej... nie oglądacie.

 • mic-len-1987

  0

  dssdsdd

 • 0zatkaokakao0

  0

  I tak będę oglądać na Eurosport

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX