Paweł Wilkowicz nominowany do nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego!

Paweł Wilkowicz ze Sport.pl został nominowany do nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego! Nagroda została ustanowiona przez magazyn "Press" w porozumieniu z fundacją imienia znamienitego dziennikarza.
Nagradzani są dziennikarze sportowi cechujący się doskonałym warsztatem, elegancją w posługiwaniu się językiem polskim oraz wysoką kulturą zawodową i osobistą.

Trójkę nominowanych wybrali szefowie polskich redakcji sportowych oraz cenieni dziennikarze i komentatorzy sportowi. W tym roku wyróżnieni zostali:

Włodzimierz Szaranowicz z TVP, którego "komentarz sportowy jest inteligetny i emocjonalny zarazem, cechuje go duża kultura słowa",

Paweł Wilkowicz ze Sport.pl, który "należy do młodego pokolenia dziennikarzy multimedialnych, ale na ich tle wyróżnia się jakością - to klasa mistrzostwa. Wyznacza poziom nowoczesnego dziennikarstwa sportowego, łącząc pisanie, komentowanie w telewizji, blogowanie i relacjonowanie w mediach społecznościowych. Jego korespondencje z wielkich imprez, np. z igrzysk w Rio de Janeiro, to fascynujące opowieści daleko wykraczające poza obszar sportu. W skomercjalizowanym świecie nowych mediów nie zapomina o przestrzeganiu zasad etyki dziennikarskiej",

Mirosław Żukowski, od 20 lat szef działu sportowego "Rzeczpospolitej", "przez lata najlepszego działu sportowego gazety codziennej w Polsce. Gromadził najlepsze pióra i był obozem szkoleniowym dla młodych talentów. Żukowski dla dziennikarzy sportowych jest mistrzem erudycji i panowania nad językiem".

Zwycięzcę wybierze redakcja "Press". Zwycięzca otrzyma nagrodę 13 grudnia podczas gali Grand Press. Będzie to replika pucharu wręczanego zwycięzcom turnieju tenisowego Bohdan Tomaszewski Cup.

Rekrutacja w Sport.pl! "Jeszcze nie było takiego stanowiska"