Igrzyska przed komputerem? Tak, to możliwe. Już za osiem lat w Los Angeles

Los Angeles jest jednym z kandydatów na gospodarza letnich Igrzysk Olimpijskich w 2024 roku i przy okazji stara się o włączenie do nich rozgrywek e-sportowych - informuje Sports Illustrated.
Międzynarodowy Komitet Olimpijski już kilkukrotnie wprowadzał zmiany w dyscyplinach będących częścią Igrzysk Olimpijskich w tym m.in. poprzez głosowanie o włączenie do IO surfingu i skateboardingu.

Już w lutym Międzynarodowa Federacja E-sportu, która działa na m.in. na rzecz włączenia rozgrywek graczy e-sportowych do tradycyjnie sportowych wydarzeń, wystosowała do MKOI oficjalny list z prośbą o uznanie e-sportu jako normalnego sportu.

Według Henrego Greera - jednego z najpopularniejszych komentatorów CS:GO [gry komputerowej Counter-Strike: Global Offensive], cytowanego przez portal livesport.pl - e-sport ma duże szanse na uznanie jako pełnoprawny sport w ciągu kilku lat.

Jeśli e-sport miałby zadebiutować, to najprędzej w 2024 r. Jednym z kandydatów na gospodarza letnich igrzysk jest Los Angeles, które przy okazji już teraz stara się o włączenie do nich również rozgrywek e-sportowych.

Przypomnijmy, że ostatnio sekcję e-sportową otworzyła Legia Warszawa. W miniony weekend zorganizowała na swoim stadionie pierwszy na świecie turniej klubów piłkarskich w jedną z najpopularniejszych gier komputerowych na świecie - FIFA17.