Mistrzostwa Polski w boksie

Mirosław Nowosada (Hetman Białystok) został uznany za najlepszego pięściarza zawodów.

Mirosław Nowosada (Hetman Białystok) pokonał w Inowrocławiu Marcina Piątkowskiego (Start Włocławek) 15:8 na punkty w finale kategorii lekkośredniej (71 kg) i został po raz pierwszy w karierze mistrzem Polski seniorów boksie. 23-letni bokser został uznany za najlepszego pięściarza zawodów.

Wyniki walk finałowych 72. MP w boksie w Inowrocławiu: 48 kg - Marcin Jaworek (Gwardia Warszawa) - Rafał Kaczor (AKS Strzegom) 20:4; 51 kg - Andrzej Rżany (Gwardia Wrocław) - Krzysztof Rogowski (PKB Drokan Poznań) 15:6; 54 kg - Krzysztof Wróblewski (Zawisza Bydgoszcz) - Tomasz Mazur (Gwardia Wrocław) 3:10; 57 kg - Robert Grzelakowski (Drokan) - Krzysztof Szot (Imex Jastrzębie) 8:19; 60 kg - Adam Okrągły (Hetman Białystok) - Aleksander Nycz (Gwarek Łęczna) 6:11; 63,5 kg - Sławomir Malinowski (Imex) - Artur Bojanowski (Wda Świecie) - walkower dla Bojanowskiego; 67 kg - Przemysław Sobczak (Gwarek) - Mariusz Cendrowski (Energetyk) 3:16; 71 kg - Mirosław Nowosada (Hetman) - Marcin Piątkowski (Start Włocławek) 15:8; 75 kg - Robert Gortat (Energetyk) - Paweł Kakietek (Gwardia W-wa) 6:16; 81 kg - Józef Gilewski (Energetyk) - Piotr Wilczewski (Gwardia Wr.) 3:10; 91 kg - Michał Kwietniewski (Gwardia Wr.) - Adam Roguszka (Zawisza Bydgoszcz) 15:30; +91 kg - Tomasz Zeprzałka (Imex) - Grzegorz Kiełsa (Hetman) 9:27.