Wiadomo już, kto będzie niósł olimpijski znicz na pierwszym etapie

Książe Monaco, Albert oraz trzykrotny złoty medalista ubiegłorocznych pływackich mistrzostw świata w Barcelonie (100, 200 oraz 4x100 m stylem dowolnym) Rosjanin Aleksander Popow poniosą olimpijski ogień na pierwszym etapie jego wędrówki.
Pierwszym uczestnikiem sztafety, która poniesie olimpijski ogień przez pięć kontynentów będzie Kostas Gastioudis, który zdobył w lekkoatletycznych MŚ w Sewilli w 1999 roku srebrny medal w rzucie oszczepem.

Olimpijski ogień zapalony zostanie 25 marca w ruinach świątyni Hery w starożytnej Olimpii, a następnie przeniesiony zostanie do Aten, skąd 4 czerwca wyruszy w podróż przez pięć kontynentów, niesiony przez największą w historii sztafetę, aby 13 sierpnia pojawić się w stolicy Grecji w dniu ceremonii otwarcia Igrzysk XXVIII Olimpiady.

Znicz z olimpijskim ogniem na stadion Panathenian w Atenach przetransportuje z Olimpii, po pokonaniu 1265 km, sztafeta licząca 7700 członków. Jej ostatnim uczestnikiem będzie wicemistrzyni olimpijska z Sydney w biegu na 100 metrów, Kaherina Thanou.